İTO Artık Cep Telefonlarında

İzmir Ticaret Odası oda ve borsalar arasında yine bir ilke imza atarak, akıllı telefonlar için mobil uygulama geliştirdi

İTO Artık Cep Telefonlarında

İzmir Ticaret Odası oda ve borsalar arasında yine bir ilke imza atarak, akıllı telefonlar için mobil uygulama geliştirdi. İzmir Ticaret Odası Mobil Uygulaması, Google Play ve Apple AppStore'dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Oda olarak üyelere hizmet verirken son teknolojiyi kullanmaya büyük önem verdiklerini söyledi. 2003 yılında Türkiye'de web portalını kurarak hizmetlerini e - ortama taşıyan ilk oda olduklarını belirten Demirtaş, "Artık hizmetlerimizin büyük kısmını internet ortamında verebiliyoruz. Üyelerimize istedikleri belgeleri e - imzalı olarak verebiliyoruz. Tüm arşivimizi dijital ortama aktardık. Online Değerli Evrak ve Hizmet Satım Hizmetimiz sayesinde üyelerimiz Tır karnesi, Euro-Med vb. değerli evrakları internet üzerinden alabiliyor. Üyelerimiz web portalımız üzerinden oda sicil numaraları ile aidat borçlarını güncel olarak öğrenebiliyor ve kredi kartı ile peşin/taksitli ödeyebiliyorlar. Türkiye'de ilk Çağrı Merkezi kuran Oda'yız. Odamız her gün 30 bini aşkın üyemize meslekleri ve Oda faaliyetleri ile ilgili bilgiler içeren e-bülten yolluyor. Yine bu sayıda üyemize her hafta kamu ihaleleriyle ilgili bilgilendirme amaçlı e-ihale bülteni yolluyoruz. Tüm bu çalışmaları yaparken sloganımız "Oda size gelmesin, siz odaya gelin" şeklinde" diye konuştu.

 İKİ KEZ BİLİŞİMİN YILDIZI SEÇİLDİ

 

İzmir Ticaret Odası'nın e-oda projeleri ile izlenen ve takdir edilen bir oda olduğunu belirten Demirtaş, 2009 yılında Bilişim Yıldızları E-Dönüşüm Yarışması'nda E-hizmet kategorisinde birincilik aldıklarını, 2012 yılında da Bilişim Yıldızları E-Dönüşüm Yarışmasında yine e- hizmet kategorisinde birinci olduklarını söyledi. E - oda çalışmaları kapsamında yine yeni ve ilk olan bir projeye imza attıklarını belirten Demirtaş, "Çağımızda mobil telefonlar ve tabletler artık iş hayatımızın ayrılmaz bir parçası oldu. 

Ofis kavramı ortadan kalkerken, işlerimizin pek çoğunu bu cihazlar üzerinden yapıyoruz. Türkiye, akıllı telefon ve tablet kullanımının dünya üzerinde en hızlı arttığı ülkelerden birisi. Bu gelişmeyi göz önünde bulundurarak akıllı telefonlar ve tabletler için İzmir Ticaret Odası Mobil uygulamasını geliştirdik. Türkiye'de akıllı telefonlar için bu tip bir uygulama geliştiren ilk odayız. İzmir Ticaret Odası Mobil Uygulaması Google Play ve Apple AppStore'dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Bu uygulamayı telefon veya tabletine indiren üyemiz Odamızın faaliyet takviminden, duyurularından anında haberdar olabilecek. Fuarlar, vize hizmetleri gibi en çok yararlanılan hizmetlerimiz ile ilgili olarak bilgi alabilecek. Tek tuş ile Odamızı arayabilecek. Bundan sonra da üyelerimize en iyi hizmeti vermek için teknolojik gelişmeleri takip etmeye, ilklere imza atmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu. İzmir Ticaret Odası Mobil Uygulamasını indirmek isteyenler kullandıkları telefonun işletim sistemine göre ilgili uygulama marketlerine girdikten sonra, arama bölümünde "izto" veya "IZTO" şeklinde yazıp aratarak mobil uygulamayı indirebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir