İşte Halkbank Genel Müdürü'nün o projesi

AK Partili Başkan, Halbank Müdürü Süleyman Aslan'ın İmam Hatip Lisesi projesini detaylarıyla anlattı.

İşte Halkbank Genel Müdürü'nün o projesi

Çorum'un Osmancık İlçesi Belediye Başkanı AK Partili Bekir Yazıcı, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın Çorum'un Osmancık İlçesi'nde yaptırmak istediği belirtilen 17 bin metrekarelik yeni İmam Hatip Lisesi projesine ilişkin bilgi verdi.

17 Aralık operasyonu kapsamında evindeki ayakkabı kutularında 4.5 milyon dolar bulunduğu iddia edilen ve ardından tutuklanan Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, ifadesinde bu paranın bağış olduğunu söyledi.

Aslan, ifadesinde 17 Aralık'ta yapılan aramada bulunan paranın Çorum'un Osmancık İlçesi'ne İmam Hatip Lisesi, Makedonya'ya da Balkan Üniversitesi yapımında kullanılacağını söylediği belirtildi. Osmancık Belediye Başkanı AK Partili Bekir Yazıcı, gazetecilere açıklama yaparken, Genel Müdür Süleyman Aslan'ın sözünü ettiği taslak projede 250 kişilik cami, içerisinde kafeterya, soyunma ve malzeme odaları bulunan spor salonu ile 990 metrekareden 17 derslik, laboratuvar, kütüphane, bilgisayar odası ve diğer bölümlerin bulunduğunu söyledi. Halk Bankası'nın geçen Nisan ayında yapılan genel kuruluna katıldığını anlatan Belediye Başkanı Yazıcı, o toplantı ardından Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan ile görüştüğünü belirterek, şunları söyledi: "Aslan bana 'Mezun olduğum okul Osmancık İmam Hatip Lisesi'ne hiçbir şey yapamadım.

Yardım yapmak isteyen hayırseverler var' dedi. Daha sonra okul yetkilileriyle görüştü ve kendisi taslak bir proje istedi. Projede spor salonu, cami, okul ve yurt olmasını istedi. Osmancık'a geldikten sonra okul yetkililerimizle görüştük. Teknik elemanlarımızı toplayıp bir çalışma yaptık. Yapılan çalışma sonunda içerisinde camisi, spor salonu, dersliği bulunan bu ortaya bu proje çıktı." Hazırlanan projeyi Mayıs ayının ilk haftasında Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'a gönderdiklerini söyleyen Başkan Yazıcı, "Bir genel müdürün memleketine bir katkıda bulunması, bir bina yapımında aracılık etmesi, yardımcı olması en tabi şeylerdir" dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *