İstanbul'daki organize suç örgütüne yönelik operasyon

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, aralarında Silivri, Kartal ve Metris cezaevlerinin yöneticilerinin bulunduğu 28 şüphelinin yakalandığı operasyonun görüntülerini basın mensuplarıyla paylaştı.

İstanbul'daki organize suç örgütüne yönelik operasyonOperasyon kayıtlarında, şüphelilerin gözaltına alınması, evlerinde yapılan aramalar, silahlar ve diğer suç unsurlarının ele geçirilmesi görüntüleri yer alıyor.

Bu arada, sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen şüpheliler hakkında, "yağma", "tehdit", "rüşvet", "kumar oynatmak", "dolandırıcılık", sahte kimlik kullanma" gibi 48 ayrı suçtan işlem yapıldığı bildirildi.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 3 gün önce gerçekleştirdiği operasyonda aralarında Silivri, Kartal ve Metris cezaevi yöneticilerinin de bulunduğu 35 kişi gözaltına alınmış, şüphelilerin kamu görevlilerine rüşvet vermek suretiyle cezaevlerine cep telefonu, silah, uyuşturucu madde gibi suç unsurlarını soktukları iddia edilmişti.

Şüphelilerden 7'si soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısının talimatıyla serbest bırakılırken, 28'i de sabah adliyeye sevk edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir