İstanbul’da ofis kuleleri hızla yükseliyor!

2013’e çok hızlı bir giriş yapan gayrimenkul sektöründe konut projelerinin yanı sıra ofis projeleri de yükselmeye devam ediyor.

İstanbul’da ofis kuleleri hızla yükseliyor!

Özellikle Kağıthane, Çağlayan, Kartal ve Maltepe'de hayata geçirilen ofis projeleriyle bu bölgelerin yeni iş merkezleri haline gelmesi bekleniyor

Premier Kampus Ofis

Fer Yapı tarafından gerçekleştirilen Premier Kampus Ofis,  Kağıthane'de konumlanıyor. Toplam 58 bin metrekare satılabilir, 4 bin 200 metrekare de kiralanabilir alanı bulunan projenin maliyeti 150 milyon lira. Mayıs 2015'te teslim edilecek olan proje, 20 dönümlük bir araziye kuruluyor.

Birleştirilebilir modüller sayesinde 40 ila 10 bin metrekarelik ofislerden oluşan projede, kat ofisleri kadar 5 bin 600 metrekarelik teraslara sahip dubleks ofisler var.

Metrowin Tower

Metropolist Yapı'nın Pendik'te 50 milyonluk yatırımla inşa ettiği Metrowin Tower projesi satışa sunuldu. 15 ayda teslim edilmesi planlanan projede, büyüklükleri 65 ile 125 metrekare arasında değişen ofisler bulunacak. 8 adet toplantı odasına da yer verilen projede, kapalı alanlarda 100 araç kapasiteli otopark da mevcut.

Helis Metro Ofis

Helis Yatırım tarafından Kartal'da gerçekleştirilen Metro Ofis 16 kat olarak tasarlanıyor. Kartal Köprüsü ile Pendik Köprüsü arasında, metro istasyonuna 3 metre mesafede yer alan proje, 10 milyon liralık yatırım bedeline sahip. Projede, 65-75 ve 85 metrekarelik ofisler olacak. Projede ayrıca, 3 toplantı salonu da yer alacak.

Nurol Tower

Son dönemde satın aldığı arsalarla dikkat çeken Nurol GYO, Çağlayan'daki adliye sarayının yakınında yaptığı Nurol Tower projesini satışa sundu. Ev-ofis konseptindeki projede A sınıfı ofis konseptinde inşa edilen daireler hem konut hem de ev-ofis olarak kullanılabiliyor.

Leed Gold sertifikasına aday proje, 243 daire yer alıyor. 6 bin 842 metrekarelik arazi üzerine inşa edilecek olan Nurol Tower, 142 metre yüksekliğinde ve 30 katlı olacak. Büyüklükleri 73 ila 193 metrekare arasında değişen konutların yer aldığı projede, dairelerin tavan yüksekliği ise 4 metre. 140 milyon dolar değerindeki proje 2014'te teslim edilecek.

Kuriş Kule

Kılıçoğlu- Delta İnşaat tarafından gerçekleştirilen Kuriş Kule, Maltepe'de konumlanıyor. 60 bin metrekarelik arsası üzerine kurulan proje, 190 ofis, 30 mağaza ve işyerinden meydana geliyor. Projede teslimler Mayıs 2015'te yapılacak. 29 katlı tek bloktan meydana gelen Kuriş Kule projesinde ofislerin alanları 85 ile 870 metrekare arasında değişiyor.

Projedeki ofislerin tavan yüksekliği 4 metre, mağazaların tavan yüksekliği ise 8 metre olarak tasarlanıyor.

Dap Bumerang Ofis

Dap Yapı'nın Çağlayan'da hayata geçirdiği Dap Z Ofis'in hemen arkasında yükselen Dap Bumerang Ofis projesi,  ‘Bumerang' şeklindeki mimarisiyle dikkat çekiyor.

Projede 95 adet bağımsız bölüm yer alıyor. Ofis ve dükkÂnlardan oluşan Dap Bumerang Ofis, zemin+5 katlı olarak tasarlandı. Ofislerin alanları 68 ile 102 metrekare arasında değişiyor.

Lapis Han

Gürallar Yapı'nın Kartal'da gerçekleştirdiği ofis projesi Lapis Han, E-5 aksı üstünde, Soğanlık metro istasyonunun çıktığı noktada yer alan ve dünyanın en büyük adalet sarayı olarak kabul edilen İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na 700 metre mesafede bulunuyor.

32 bin metrekare inşaat alanına sahip Lapis Han'da farklı büyüklüklerde 160 adet ticari ofis yer alıyor. Projedeki ofisler 57 metrekareden başlayıp, 2 bin metrekareye kadar birleşebilir şekilde tasarlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir