İstanbul'da ‘10 numara yağ’ operasyonu

Tuzla'da, '10 numara yağ' olarak tabir edilen karışımlı akaryakıt kaçakçılarına yönelik operasyon nefes kesti. Polis, uzun süre takip ettiği kaçakçıları suçüstü yakaladı. Operasyon, Cihan kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

İstanbul'da ‘10 numara yağ’ operasyonu

Tuzla Aşayiş Büro Amirliği ekipleri, uzun süre takibe aldıkları şüphelilerin Orhanlı Mahallesi Fettah Başaran Caddesi Seçkin Sokak'taki bir apartmanın giriş katında bulunan ve depo olarak kullanılan yere operasyon yaptı. Operasyonda, depolarını doldurmak için bekleyen kamyon şoförleri ile depoda çalışan Hakim S. isimli şahıs gözaltına alındı. Polis, yüklü miktar yağa da el koydu.

Ayrıca, depoda arama yapan polis, sahte faturalar ile iki adet pos cihazı ele geçirdi. Gözaltına alınan şüpheliler ise, polis merkezine götürüldü. Bu arada operasyon, Cihan kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Ucuz fiyata satılması dolayısıyla sürücüler tarafından cazip olarak görülen, özellikle nakliye ve ulaşım sektöründeki araçlarda kullanılan, çevre kirliliğine sebebiyet veren 10 numara yağ karışımı, vergi kaybına da yol açıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *