İstanbul Valiliği'den Taksim açıklaması

İstanbul Valiliği, Taksim'e çıkan yollar üzerinde, "Taksim'deki gruplardan farklı olarak" şiddet gösterisi yapan eylemcilerin, önemli kamu hizmetlerinin de aksamasına yol açtığını açıkladı...

İstanbul Valiliği'den Taksim açıklamasıİstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, Gezi Parkı’nda toplanmaların devam ettiği, Taksim'e, özellikle Beşiktaş bölgesinden çıkışları sağlayan yollar üzerinde bazı grupların şiddeti sürdüren eylemlerinin görüldüğü ifade edildi.

Açıklamada, Taksim Gezi Parkı çevresindeki toplantılara polis tarafından kesinlikle herhangi bir müdahale yapılmadığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Bu duruş genel yaklaşımımızı ve duyarlılığımızı göstermektedir. Ancak Taksim'e çıkan yollar üzerinde 'Taksim'deki gruplardan farklı olarak' şiddet gösterisi yapan eylemciler, önemli kamu hizmetlerinin de aksamasına sebebiyet vermektedir. Özellikle sağlık, ambulans, itfaiye gibi ivedi ulaşım gerektiren hizmetler engellenmektedir.

Bu nedenle bu tür şiddet gösterilerini yürütenlere yönelik müdahalelerimiz, polisin Taksim’de toplananlara yapılan müdahaleleri gibi yanlış değerlendirmeleri de beraberinde getirmektedir. Kamu hizmetlerinin yürütülmesini engelleyen ve Taksim'deki gruplardan tamamen ayrışan şiddet eğilimli gruplara yönelik zaman zaman yapılan müdahalelerin bu nedenle gerekliliğini değerli kamuoyumuzun bilgilerine saygıyla arz ederiz."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir