İstanbul va Ankara'da ücretsiz ulaşım yeniden uzatıldı

İstanbul ve Ankara'da 31 Temmuz'da sona erecek olan ücretsiz toplu taşıma hizmeti, yeniden düzenlenerek bir hafta daha, yani  7 Ağustos Pazar günü saat 24.00'e kadar uzatıldı.

bedava-ulasimİstanbul Büyükşehir Belediyesi, devam eden demokrasi nöbetleri nedeniyle ücretsiz hizmet veren toplu taşıma araçlarına yeni bir düzenleme getirdi.

İstanbul'daki toplu taşıma araçlarından İETT Otobüsleri ve Raylı Sistemler bir hafta süreyle 20.00-06.00 saatleri arasında ücretsiz yolcu taşımaya devam edecek. Toplu ulaşım, 20.00-06.00 saatleri dışında ücretli olacak. Uygulama, 7 Ağustos Pazar saat 24.00'de sona erecek.

Şehir Hatları, Halk Otobüsleri, Otobüs AŞ ve Deniz Motorları

Bu ulaşım araçları ise artık ücretli hizmet verecek. Başkan Kadir Topbaş, 16 Temmuz tarihinden itibaren ücretsiz hizmet veren toplu minibüs ve dolmuş esnafının bir mağduriyetinin oluştuğunu belirtmiş, bu nedenle yeni bir düzenleme yapılacağını açıklamıştı.

Ankara’da da ücretsiz ulaşıma devam

Melih Gökçek, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan ücretsiz ulaşım seferlerinin 1 hafta daha uzatıldığını bildirdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, 8 Ağustos Pazartesi sabahına kadar devam edecek uygulamanın, daha önce olduğu gibi, belediye otobüsleri'nin yanı sıra Metro ve Ankaray’ı da kapsadığını belirtti.