İstanbul Avrupa'nın ‘En iyi’ turizm kenti

Seyahat dergisi Travel and Leisure, İstanbul’u Avrupa’nın en iyi turizm kenti ilan etti. Geçen yılın Avrupa birincisi Floransa’yı tahtından indiren İstanbul, “Dünyanın En İyi 10 Turizm Kenti” sıralamasında ise Bangkok’tan sonra ikinci oldu

İstanbul Avrupa'nın ‘En iyi’ turizm kenti

Avrupa sıralamasında Viyana ve Bruge 8’inci sırayı paylaştı. İstanbul dünyanın en iyi turizm kentleri sıralamasında geçtiğimiz aylarda bir sıra yükselerek ikinciliğe yerleşti.

Travel and Leisure’ın, “2013 Dünyanın En İyileri” anketi 1 Aralık 2012 - 1 Nisan 2013 tarihleri arasında derginin sayısal versiyon dahil aboneleri ve internet sitesi üyelerinin oylarıyla belirlendi. Oy atan okurlar ya da turizm meraklıları uçakla ulaşım, oteller, otel - spa’lar, araba kiralama, kentler, turizm operatörleri, safari donanımları, otel markaları, havalimanları, büyük yolcu gemileri gibi kategorilerin her biriyle ilgili birkaç soruyu yanıtladı.

Yanıtlar alındıktan sonra profesyonel amaçlı yönlendirmeler olup olmadığı yönünde bir araştırma daha yapıldı. Sıralama yöntemine ilişkin bilgiler Travel and Leisure’nin internet sitesinde ayrıntılı biçimde anlatıldı.

Derginin sıralamasında kentler, ülkelerin durumlarına göre her yıl yapılan ankette değişik puanlar elde edip, iniş ve çıkış gösterebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir