İsim ile ücretsiz numara nasıl sorgulanır?

Türk Telekom, isimden numara öğrenmek için yeni bir uygulamayı hizmete soktu.

isimden-numara-sorgusu

Turkcell, Avea, Vodafone gibi büyük operatörlere ek olarak Bimcell, Petrol Ofisi PoCell, PTTCell gibi servis sağlayıcıların numaralarını da ücretsiz olarak kolaylıkla öğrenmek mümkün oluyor.

Numarasını bilmediğiniz ancak isim, soyad ya da yaşadığı yer gibi bilgilerini bildiğiniz birinin numarası nasıl öğrenilir? sorusunun cevabını araştırdık. 

İsimden numara sorgulama hizmeti ile bilmediğiniz numaraları kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Turkcellvodafone, avea gibi operatörlerler için isimden numara bulma hizmetini kullanmak için karşımızdaki kişinin numarasının görünür olması gerekmektedir. Bir çok vatandaş zaten numarasını gizlemeden telefonunu kullanıyor.

İSİMDEN NUMARA SORGULAMA

http://www.ttrehber.turktelekom.com.tr/trk-wp/IDA2

Sizden bu işlem için istenilen bilgiler gayet basit.

Numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin

  • adı,
  • soyadı,
  • il bilgisi
  • doğrulama kodu

alanlarını doldurarak isimden numara sorgulama butonuna basmanız işlemi gerçekleştirmeniz için yeterlidir. Ancak bazı durumlarda aynı ilde birden fazla aynı isim ve soyismi taşıyan vatandaşlar bulunabiliyor. Böyle durumlarda yine de çözüm yolu sunulmuş. Kapsamlı arama kısmına girerek isim, soyisim, il, ilçe, semt , mahalle gibi detaylı bilgiler girilerek filtreleme yapmak mümkün. Türk Telekom tarafından sunulan bu hizmet tamamen ücretsiz ve herkese açık bir hizmettir.

İSİMDEN NUMARA BULMAK için  TIKLAYINIZ :

Sahtekarlara Dikkat !!

Bu konu için dikkat etmeniz gereken şey ise; bedava olarak kolaylıkla www.ekonobil.com olarak anlattığımız isimden numara sorgulama işlemini programla, mesajla, android, app store uygulaması ile ya da başka farklı yollar öne sürülerek ücretli bir şekilde yapmaya çalışan şahıslar bulunmaktadır. İnternet sitelerinde yer alan bilgi kirliliklerinden olan bu kişiler sayesine bir çok insan farklı şekilde mağdur olabilir. Bu kişilere itimat etmeyin ve yukarıda anlattığımız ücretsiz olan isimden numara öğrenme metodunu kullanın.

İSİMDEN NUMARA ÖĞRENMEK

Son zamanlarda sık sık televizyonlarda reklamlarını gördüğümüz 118 80 hakkında da bahsetmekte yarar var. 188 80 bilinmeyen numaralar servisi olarak ülkemizde hizmet vermeye başladı. Ancak bu ücretli olan bir uygulamadır. 60 saniye süresince konuşma yaptığınız taktirde sizden tüm operatörler için sabit fiyat olmak üzere 168 kuruş ücret kesintisi yapmaktadır. Yine bu yöntemle de Kıbrıs ya da yurt dışında ikamet eden vatandaşların telefon numarasını isimden öğrenebilirsiniz.

Bir diğer sorgulama yapabileceğiniz numara ise 118 81.

118 81 yine Türk Telekom numarası olarak hizmet vermektedir. Bu yöntemle de ücretsiz olarak ev ya da iş telefonu numaralarının kime ait olduğunu bulabilirsiniz. Bu yazımızda isimden numara nasıl bulunur detaylı olarak anlattık.

İsim ile ücretsiz numara nasıl sorgulanır?” üzerine 2 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir