IŞİD'den ABD operasyonuna ilk tepki

ABD ve 5 Arap müttefikinin gece başlattığı hava operasyonuna IŞİD'den ilk tepki geldi. Hava operasyonlarına saldırıyla karşılık vereceğini belirten IŞİD, söz konusu operasyondan Suudi arabistan'ı sorumlu tuttu.

isid'den abd operasyonuna ilk tepkiABD ve 5 Arap ülkesi Suriye'de IŞİD'e ait en az 50 hedefi vurdu. Hava operasyonlarında en az 20 IŞİD militanının öldürüldüğü belirtiliyor.

IŞİD'den yapılan açıklamada, "Bu saldırılara cevap verilecektir. Saldırının sorumlusu Suudi Arabistan'dır" denildi.

IŞİD'in açıklamasında Suudi Arabistan Kraliyet Ailesini aşağılayıcı sözcükler de kullanıldı.

IŞİD'DEN İKİNCİ PROPAGANDA VİDEOSU 

Irak ve Suriye'de terör estiren IŞİD propagandasını ise İngiliz gazeteci John Cantlie aracılığıyla yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz Cuma günü IŞİD propagandası için İngiliz gazeteci John Cantlie kameralar karşısına geçmek zorunda kalmıştı. IŞİD'in propagandasının yapıldığı bir video da bugün yayınlandı. İngiliz gazeteci John Cantlie,

ABD ve 5 Arap müttefikin Suriye'de IŞİD'e karşı düzenlediği hava operasyonlarını eleştiriyor. IŞİD'in video görüntüsünde İngiliz gazeteci John Cantlie'ye yine turuncu bir elbise giydirilmişti. İngiliz gazeteci Cantlie 2012'de Suriye'de kaybolmuştu.

Cantile, ülkesi İngiltere'nin kendisini yalnız bıraktığını savunuyor. İngiltere ise bugün yaptığı açıklamada, Suriye'de ABD öncülüğünde gerçekleştirilen operasyona katılmadığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir