İşe alımcılar artık bunları konuşuyor

Avrupa’nın bu en büyük insan kaynakları kongresi olan Peryön İnsan Yönetimi Kongresi, Yenibiris.com’un ana sponsorluğunda, 4-6 Kasım tarihleri arasında Lütfü Kırdar Sergi Sarayı’nda düzenleniyor.

İşe alımcılar artık bunları konuşuyor

Peryön Kongresi’nde konuşulan konuların başında, kadınların iş yaşamındaki etkinliğinin artırılmasının yanı sıra sadece kadın ve erkek çalışan sayısında değil, bütün alanlarda eşitlik sağlanması geliyor. Bunun yanı sıra iş sağlığı ve güvenliği yasasına uygun düzenlemelerin yapılarak iş güvenliğindeki boşlukların doldurulması; klasik yönetici anlayışının terk edilerek ilham veren liderlere ihtiyaç duyulduğu; insan kaynakları ile sendikalar arasında işbirliği ve denge kurulmasının gerekliliği; değişen dünyaya paralel biçimde insan kaynakları politikalarının da cesur değişimlerden geçmesi; şirketler, istihdam, eğitim vb. birçok konuda sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışılması ve üniversitelileri iş hayatına hazırlamak için projeler geliştirilmesi konuları üzerinde de duruluyor.

Kongrenin açılışını yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Aşkın Asan, kadınların işgücüne katılımının 2023 yılına kadar yüzde 35’e yükselmesinin hedeflendiğini vurgulayarak, “Kadınların desteklemediği, onların işin içinde olmadığı, omuz vermediği hiçbir değişim ve dönüşüm başarıya ulaşamıyor. Çünkü kadınların var olan gücünü, potansiyelini, kararlılığını ve azmini kullanmadan başarıya ulaşmak mümkün olmuyor” dedi. Avrupa’nın bu en büyük insan kaynakları kongresini, iş dünyasından yaklaşık 3 bin profesyonel izliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir