İşadamlarından umut veren bir adım

TÜGİAD Ege şubesi genel kurulu bir ilke ev sahipliği yaptı. İlk kez batıdaki bir STK’dan davet alan Güneydoğu Genç İşadamları Derneği Başkanı Hakan Akbal İzmir’e geldi. Ege’li ve Güneydoğu’lu işadamları gelecek için yeni projeleri Diyarbakır’da konuşacaklar.

İşadamlarından umut veren bir adım

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ege Şubesi 1.Olağan Genel Kurul toplantısı, açılım ve gezi parkı tartışmaları arasında sessiz sedasız umut veren bir iletişim kanalını açtı.

Türkiye’nin her kesiminden genç işadamlarının, son zamanlarda daha da aktif olarak faaliyetlerine katıldığı Türkiye Genç İşadamları Derneği, Ege Şubesi ilk genel kuruluna TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen’in daveti üzerine Güneydoğu Genç İşadamları Derneği (GÜNGİAD) Başkanı Hakan Akbal da katıldı. Genel kuruldan sonra bir araya gelen TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, GÜNGİAD Başkanı Hakan Akbal ve TÜGİAD Yönetim Kurulu başta olmak üzere TÜGİAD üyeleri karşılıklı durum değerlendirmesi yaptılar.

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Diyarbakır’dan gelerek TÜGİAD Ege Şubesi Genel Kurulu’na destek veren Akbal’a teşekkür etti. TÜGİAD olarak her siyasal görüş ve inanışa sahip üyeye sahip olduklarını belirten Yücelen, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna ilham veren birlik ve beraberlik ruhunu bir kez daha hissetmekten dolayı gurur duyduğunu belirtti ve şunları söyledi:

“Türkiye’de bir şeyler oluyor. Sadece Taksim’de, Kızılay’da, İzmir’de gençlerin eylemleri değil... Aslında yıllardır içimizde bize dayatılan kutuplaşmalara başkaldırıyoruz sanki. Birbirimizi yeniden keşfediyoruz. Herkes farklılıkları saygı ile karşılıyor. İş dünyasındaki genç liderler olarak bu anlamda attığımız ve atacağımız adımlar gelecek için gerçekten umut verici.”

TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Musa Turan da ilk kez Güneydoğu’lu bir sivil toplum kuruluşunun kendilerine verdiği destekten memnuniyet duyduklarını belirterek; “Kardeşlerimizi burada yanımızda görmek bizi mutlu etti” dedi.

GÜNGİAD Başkanı Hakan Akbal, TÜGİAD’ı ve Başkanı Ali Yücelen’i bir süredir takip ettiğini belirterek; “Bir gün sayın başkanı aradı beni genel kurul davet etti. Ben de gerek TÜGİAD gerekse kendisinin çalışmalarını çok yakından izlediğimi paylaştım. Ben TÜGİAD’ın, din, dil ve ırk ayrımcılığı yapmaksızın,  yenilikçiliğe açık; toplumsal uzlaşmacı bir yapıya sahip olduğunu bildiğimden orada olmayı ve toplumsal barışa katkı sunmayı istedim. Bunlar birlik, beraberlik, kardeşlik için kıymetli çalışmalar. “ diye konuştu.

Yücelen’in kendisini TÜGİAD’ın Ege Şubesi Genel Kurulu’na davet etmesini memnuniyetle karşıladığını anlatan Akbal sözlerine şöyle devam etti:
“İlk kez bir STK’dan böyle bir davet aldık. Sayın Başkanın daveti ve buradaki dostluk, misafirperverlik bizi çok mutlu etti. Diyalog kanalları kapalı olunca herkes diğerini ötekileştirmişti. Gördük ki hiç de öteki değiliz, biz biriz. Bu davetin ve devamının çözüm süreci ve kardeşliğe destek vereceğini görüyorum.”
GÜNGİAD Başkanı Hakan Akbal, başta TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen olmak üzere TÜGİAD ailesini en yakın zamanda Diyarbakır’da ağırlamak istediklerini söyleyerek davet etti. Genç işadamları, gerçekleştirecekleri yatırımlar ve projeler ile Türkiye ekonomisi ve daha iyi bir gelecek için işbirliği olanaklarını geliştireceklerini açıkladılar.