İpsala Gümrük'te sistem çöktü, giriş-çıkış durdu!

Edirne'de Yunanistan'a açılan İpsala Sınır Kapısı'nda gümrük memurlarının kullandığı bilgisayar sisteminde meydana gelen arıza nedeniyle giriş-çıkış işlemleri durdu.

ipsala'da sistem coktu, giris-cikis durdu!

Gümrük Bakanı Hayati Yazıcı, kendisine ait Twitter sayfasında arızanın giderilmesi için çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı İpsala Sınır Kapısı'nda saat 19.00 sıralarında gümrük memurlarının işlem yaptığı bilgisayar sistemlerinde arıza oluştu. Bu neden Yunanistan'a giriş-çıkış işlemleri tamamen durdu. Çok sayıda araç gümrük sahasında ve tampon bölgede kuyruk oluşturdu. Kuyrukta bekleyenler arızayı ve yaşananları sosyal medya üzerinden yazarak duyurmaya çalıştı. Bazı araç sürücüleri ise Twitter sayfasında 'yüzlerce' aracın tampon bölgede mahsur kaldığını iddia etti.

BAKAN AÇIKLADI

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile İpsala Gümrük Kapısı'nda bilgisayar arızası olduğunu açıklayarak "İpsala Gümrük Kapısı'nda malesef bilgisayar ağlarında meydana gelen arıza nedeniyle sorun yaşanıyor. Arkadaşlarımız hızla çözmeye çalışıyor" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.