İnternetten acil araba satma tüyoları

Aracınızı internetten mi satmak istiyorsunuz? Güven ve dürüstlük konusunda tereddütte misiniz? İşte çok önemli ikinci el oto satış tüyoları..

aracinizi en hizli sekilde satmanin yollariİnternette araçların daha hızlı satılmalarını sağlayan ve ilan verirken dikkat edildiğinde büyük fark oluşturan detayları araştırdık.

En fazla görüntülenen otomobil ilanları, dürüstçe yazılan, açıklamasında birçok detayı, doğru anahtar kelimeleri içeren ve aracın birçok açıdan çekilmiş fotoğraflarını içeren ilanlar.

Fotoğraflı ilanlar, diğer ilanlara göre iki kat daha fazla görüntülenirken, içinde bir açıklama olan ilanlar %65 oranında daha fazla tıklanıyor. Ekstra özelliklerin seçili olduğu otomobil ilanları, diğer ilanlara göre %35 oranında daha fazla ilgi çekerken,ana sayfada yayınlanan vitrin ilanları ise tam 3 kat daha fazla görüntüleniyor.

Potansiyel bir alıcının güvenini kazanmak ve sorulara tekrar tekrar cevap vermemek için ilandaki aracın mutlaka iyisiyle kötüsüyle varsa kazasıyla anlatılmasının ilan verirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta.

İnternet Üzerinden Aracını Satmak İsteyenlere Öneriler:

Detaylı bilgi verin: Aracınızın özellikleri ve durumuyla ilgili ne kadar çok bilgi verirseniz, ilanınız o kadar etkili olacaktır. Üstelik böylece tek tek gelecek sorulara da aynı yanıtları tekrar tekrar verme zahmetinden de kurtulmuş olursunuz. Açıklama içeren ilanlar, içermeyen ilanlara göre %65 daha fazla görüntüleniyor. Marka, model, kilometre, kasa tipi gibi temel bilgileri düşünerek hazırlanmalı. Aracınızın özel bir paketi varsa mutlaka belirtin.

Eğer detaylı yazacak vaktiniz yoksa her zaman geri dönüp satış ilanınızı düzenleyebilmelisiniz. İnternetten otomobil ilanı vermenin en güzel yanı, gelen tepkilere göre ilanınızı yeniden düzenleyebilmektir.

FiyatFiyat konusundaki tutumunuzdan söz etmenizde yarar var. Pazarlığa ne kadar açıksınız belirtin. Aracınıza fahiş bir fiyat seçerseniz telefon hiç çalmayabilir. Fiyatınızı her gün değiştirmeyin, meraklı alıcılar mutlaka fark edecek ve ciddi olmadığınızı düşüneceklerdir. Aracın garanti süresi dolmamışsa mutlaka bundan da bahsedin. En önemlisi de aynı aracı farklı sitelerde farklı fiyattan asla satışa çıkarmayın, birçok dolandırıcılığın şüphesi içinde olan alıcıların güvenini anında kaybedersiniz.

Aracınızı neden satıyorsunuz?: Alıcılar tarafından en yaygın sorulan sorulardan biri aracınızı neden sattığınızdır. Arabanızla ilgilenenlerin sizi aradıklarında mutlaka soracakları ve aracın potansiyel durumu hakkında en önemli fikri edinecekleri bu sorunun cevabını düşünerek ilanınızı hazırlayabilirsiniz.

Bakım durumunu belirtin: İyi bakılmış bir araç, her zaman satış şansı daha yüksek araçtır. Aracınıza yaptırdığınız bakımları belirtin ve yapabiliyorsanız yazdıklarınızı gerektiğinde servis kayıtlarıyla da destekleyin.

Tamir gerekiyorsa mutlaka belirtin: Potansiyel alıcılar, aracınızı eninde sonunda görecekler. Tamir gerektiren durumlar varsa bunlarla ilgili en başta dürüst olursanız, fiyat pazarlığında eliniz daha güçlü olacaktır.Hızlı karlı bir satışla, sadece arabadan en hızlı şekilde kurtulmak arasındaki farkı belirleyen en önemli faktör, alıcıların bağ kurabildiği bir ilan hazırlamaktır. İnsanlar genellikle, ilk sahibinden, görece yeni ve kilometresi az araçlara yönelirler ve bu özellikteki araçları satmak çok daha kolaydır. Eğer aracınız bu özellikleri taşıyorsa mutlaka vurgulayın.

Argo ve Klişelerden kaçının: Tamamı büyük harfle yazılmış ilanları hem okumak zor hem de internet kültüründe karşınızdaki kişiye bağırmak anlamına geliyor. İlan metninizde argodan ve beylik söylemlerden uzak durun. “Binicisine özel”, “İlk gelen alır”, “Harika bir araba” gibi yanlı tabirleri kullanmaktan kaçının. Bırakın bunlara müsatakbel alıcı karar versin.

Az yakıyorsa, övünün övünebildiğiniz kadar: Dünya’nın en pahalı benzinini kullandığımız ülkemizde, yakıt tasarruflu araçlar son derece cazip. Eğer yakıt tarafında aracınızın bir avantajı varsa mutlaka değinin.

Modifiyeler, Ekstralar: Full, full+full gibi anlatımlar yerine, aracınıza eklediğiniz her ekstrayı anlatın. Yeni bir stereo müzik sistemi mi yaptırdınız, özel lastikler mi taktırdınız veya son model bir alarm sisteminiz mi var?  Ya da yan airbagler, GPS gibi ekstralarınız mı var? Mutlaka bahsedin. Ekstralarınız varsa mutlaka işaretleyin çünkü ekstraları olan ilanlar olmayanlara göre %35 daha fazla görüntüleniyor.

İkinci el araç alıcılarını bekleyen dolandırma tehlikeleri

Fotoğraflar: Fotoğraflı ilanlar, fotoğrafsız ilanlara göre iki kat daha fazla görüntüleniyor. Tasit.com’da ilanlarınıza ücretsiz olarak 10 fotoğraf yükleyebiliyorsunuz. Aracınızın fotoğrafını çekerken dikkat etmeniz gerekenlerle ilgili hazırladığımız rehbere bir göz atmak isteyebilirsiniz.

İlanınızı daha da dikkat çekici bir hale getirmek için: Ana Sayfalarda yayınlanan vitrin ilanları normal ilanlardan tam 3 kat daha fazla görüntüleniyor. Yüzbinlerce otomobil ilanı arasından bir bakışta göze çarpmak isterseniz, dopingleri kullanabilirsiniz. Çok küçük bütçeler ayırarak, vitrin dopingleri ile anasayfada görüntülenebilir, listeleme dopingleri ile en üst sıralarda listelenebilir, çerçeve içinde veya farklı renkte görüntülenebilir, kalın harflerle yazılmasını sağlayabilirsiniz.

2. el otomobil alıp satarken 'ekspertiz' zorunluluğu!

İnternetten acil araba satma tüyoları” üzerine 2 düşünce

 1. Resmi YokAli Altay

  İlk sahibinden
  2012 06 Haziran Çıkışlı
  73.294 Km
  Her yıl Toyan Otomotivde Servis bakımı yaptırmıştır. Belge fotografları eklenmiştir. Toyanda kayıtları mevcuttur.
  Araçla ilgili takip dosyası alıcıya verilecektir.
  Değişeni yoktur.
  Not: Arabanın : Sağ ön kapı ve sağ arka kapıda çizik ve darbe izi vardır.
  ön tampon köpeğe çarpıldı. ve servise götürülmeden yapıştırma yapıldı. 250tl. Kayseri Erciyes (ankara gimat) oto yaptırıldı.
  Çizik ve hafif harbeler özellikle yaptırılmadı.. Bilgilerinize
  70 km bakımı yaptırılmıştır.
  Son derece az yakmaktadır. Ekonomik Bir arama.
  Her yıl kasgosu yaptırılmıştır.
  Üzerinde Kışlastikleri mevcuttur.
  Orjinal lastikleri de verilecektir.
  ALAN HEMEN GÖNÜL RAHATLIĞI İLE KULLANABİLİR…
  maliye Bakanlığında Gelir uzmanı olarak çalışmaktayım.
  not: expertiz ücreti alıcıya aittir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir