Internet Explorer'ın hiç bir sürümünü artık kullanmayın!

Yazılım devi Microsoft, popüler web tarayıcısı Internet Explorer'ın eski sürümlerine olan desteğini geri çekeceğini açıkladı.

internet explorer'in bu surumlerini artik kullanmayin

Microsoft'un en büyük dertlerinden biri hiç şüphesiz yeni çıkardığı yazılımlara eski yazılımlarını kullananları kolayca getirtemesi.

En çok da bunu Windows XP kullanan geniş kitlede yaşayan Microsoft, yıllarca süren mücadele sonucunda kullanıcılarını en yeni Windows sürümlerine taşımayı başarmış ve Windows 10'un 200 milyon cihaza an itibariyle yüklendiğini duyurmuştu.

INTERNET EXPLORER 8, 9 VE 10'A OLAN DESTEK BİTİYOR

Microsoft’un Internet Explorer'ın eski sürümlerine olan desteğini sonlandırması, korsanlara karşı daha savunmasız olacağı anlamına geliyor. Çünkü 12 Ocak tarihinden sonra bu sürümler güvenlik güncelleştirmeleri ve teknik destek almayacak.

12 Ocak tarihinin ardından şirket kullanıcıları en yeni tarayıcılarını kullanması yönünde teşvik etmeye çalışacak.

WEB TARAYICI KULLANIMINDA LİDER KİM?

tarayici_grafik

Netmarketshare'in Aralık 2015 raporuna göre bugün dünya genelinde en çok kullanılan web tarayıcısı Microsoft'un Internet Explorer 11.0 sürümü.

Diğer yandan desteğin çekileceği Internet Explorer 10'un yüzde 4.18, Internet Explorer 9'un yüzde 6.67 ve Internet Explorer'ın yüzde 8.95 kullanım oranları dikkat çekiyor.

Şirketin bu oranları olduğu gibi Internet Explorer 11'e kaydırmayı planlıyor. İlk adım ise güncelleme desteğini eski sürümlerden çekmek oldu.

Webmasterların korkulu rüyası INTERNET EXPLORER'in hiç bir versiyonunu kullanmamak en iyi yoldur.

Güvenlik başta olmak üzere, bir çok nedenden dolayı Mercedes'le gezmek varken Serçe'yle gezmek hiç de zevkli olmasa gerek..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir