Instagram hesabı kenti karıştırdı

İsveç’te açtıkları Instagram hesabıyla iki lise arasında kavga ve isyan başlatan 15 ve 16 yaşlarındaki öğrenciler mahkeme tarafından suçlu bulundu.

Instagram hesabı kenti karıştırdı

İsveç'in ikinci büyük şehri Göteborg'da gerçekleşen olayda, iki genç kız açtıkları Instagram hesabıyla liseler arasında kavga başlatarak kenti kaosa sürükledi.

15 ve 16 yaşındaki iki kızın açtığı hesapta, liseye giden 38 öğrencinin fotoğrafları ve cinsel hayatları hakkında bilgiler paylaşıldı. Hesap, birkaç gün içinde büyüyerek takipçilerinden de bine yakın bilgi topladı.

Hesabın sosyal medyada hızla yayılmasıyla 'Plusgymnasiet' ve 'Framtidsgymnasiet' liseleri arasında tüm kenti etkileyen kavga başladı. Öğrenciler, hesabı okuldan bazı kişilerin yönettiğini düşündü ancak yapılan soruşturma sonucu iki öğrencinin de bu liselere gitmediği hatta lise öğrencisi bile olmadığını ortaya çıktı.

Mahkemeye çıkan ikiliden 16 yaşındaki öğrenci hakkında yöneltilen suçlamayı reddederken, 15 yaşındaki öğrenci verdiği ifadede hesabın idaresinde payı olduğunu belirtti.

Yerel gazete Göteborgs-Posten'in haberine göre, iki öğrenci yalan haber yaymaktan suçlu bulundu. İkilinin, davacıların uğradığı zararı karşılaması için 104 bin dolar ödemesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir