İETT'ye gelecek yeni otobüsler rahatlatacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş: İstanbul'a yıl sonuna kadar 1705 yeni otobüs alınacak.

İETT'ye gelecek yeni otobüsler raharlatacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş , "İstanbul'a yıl sonuna kadar bin 705 yeni otobüs alımı için start verdik. İnşallah önümüzdeki haftalarda bunlardan 758'i daha devreye girecek" dedi.

Edirnekapı Garajı'nda İETT çalışanlarıyla bayramlaşan Topbaş, İETT'nin, Büyükşehir Belediyesi'nin en iyi hizmet veren birimlerinden biri olduğunu söyledi. Topbaş, İstanbul'a çok daha kaliteli hizmet vermek için teknolojiyi yakından takip ettiklerini ve otobüsleri yenilediklerini belirterek, İETT’nin uyumlu çalışma stratejisiyle İstanbul'a kaliteli hizmet sunduğunu kaydetti.

İstanbul'la ilgili ciddi çalışmalar yaptıklarını anlatan Topbaş, "İstanbul'a yıl sonuna kadar bin 705 yeni otobüs alamı için start verdik. İnşallah önümüzdeki haftalarda bunlardan 758'i daha devreye girecek. Yıl sonuna kadar da bunu başaracağız" dedi.

Özel halk otobüslerinin daha kaliteli ve ucuz bir şekilde araçlarını yenileyebilmeleri için strateji geliştirdiklerini söyleyen Topbaş, şöyle devam etti:

"Göreve geldiğimizde otobüslerin içini ve dışını kayıt altına alan bir sistem olsun istedik. Bu yeni otobüsler, içerdeki ve dışardaki görüntüleri devamlı kayıt altına alıyor ve 5 gün süreyle hafızasında tutuyor. Herhangi bir olayda gerekli birimler devreye girerek, görüntüleri inceleyebiliyor.

Daha güvenli bir yolculuk için bu sistemi kurduk. Metrobüslerde yoğunluktan dolayı klimalarda yaşanan sıkıntılar çözüldü. Kapıların açılıp kapanmasından dolayı sıkıntı yaşanan otobüslerde de klimalar aynı standartlara taşınacak. İstanbul’da keyifli bir toplu taşıma sunmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir