İETT Genel Müdürü Baraçlı: Marmaray 181 hatla entegre edildi

İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, oluşturulan 181 hattın Marmaray’a entegre edildiğini söyledi. Baraçlı, “181 hatla Marmaray’ı entegre ederken bin 419 otobüs ve 8 bin 727 seferle bu hattın aktif işletilmesi için hizmetlerimizi devam ettireceğiz. Tüm bu faaliyetleri yaparken 5 yeni güzergah oluşturduk.” dedi.

İETT Genel Müdürü Baraçlı: Marmaray 181 hatla entegre edildi

Kazlıçeşme istasyonu peron alanında Marmaray ile entegrasyonu sağlayacak yeni İETT hatları basına tanıtıldı. Tanıtım toplantısına; İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Hacımustafaoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

İstanbul’un iki yakasını denizin altından birleştirecek olan Marmaray projesinin işletmeye açılmasına bir gün kala İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı, açılan yeni hatlar ve Marmaray’a entegre olan hatlar ile ilgili bilgiler verdi. 150 yıllık bir rüyanın gerçekleşmesinin çok önemli bir faaliyet olduğunu belirten Baraçlı, “Hedeflediğimiz en önemli unsur vatandaş memnuniyeti, bununla ilgili yapmış olduğumuz çalışmalarda 181 hatla Marmaray’ı entegre ediyoruz. 181 hatla Marmaray’ı entegre ederken bin 419 otobüs ve 8 bin 727 seferlerde biz bu hattın aktif işletilmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak hizmetlerimizi devam ettireceğiz. Tüm bu faaliyetleri yaparken biz 5 yeni güzergah oluşturduk. Bu güzergahlarda vatandaşlarımızın ulaşımını kolaylaştıracak ve onların işlerini rahatlatacak istasyonlar var. 5 yeni hattımızdan bir tanesi Yenikapı- Aksaray yaklaşık sefer sıklığı 10 dakikada bir gerçekleşecek ikincisi Halkalı- Yenikapı üçüncüsü Zeytinburnu-Kazlıçeşme dördüncüsü Cevizlibağ-Kazlıçeşme beşincisi ise Yenibosnametro- Kazlıçeşme arasında 5 yeni hattımız var. Bu yoğunluğun bununla giderileceğini düşünüyoruz. Bu hatlarda araç sayısı şuan 30 civarında bunu arttırmayı vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yeni hatlarla ve metrobüsle ilgili yeni güzergah entegrasyonu çalışmaları olduğunu söyleyen Baraçlı, “Bunları yaparken hem Bakırköy deniz otobüsleri istasyonu hem Cevizlibağ raylı sistem istasyonu bununla beraber metrobüs istasyonlarıyla ilgilide entegrasyon çalışmaları var. Tabi ki Marmaray büyük bir proje ve bu projenin belirlenmiş bir yolcu kapasitesi var. Başlangıçtaki yolcu sayısı arttıkça bizde araç sayısını arttırmayı hedefliyoruz. Böylece hem metrobüste hem de diğer hatlarda entegrasyonu sağladığımızda hatlarla ilgili olan iyileştirme çalışmalarını da bu şekilde gerçekleştirmiş olacağız. Metrobüs faaliyetimiz 24 saat devam ederken Marmaray ile entegre ettiğimizde vatandaş memnuniyetini daha üst seviyeye çıkarmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *