İDO fiyat indiriyor

Gebze-İzmir yolu üzerine kurulacak köprüyle mali kayıplarını yüzde 40 olarak ifade eden Ahmet Paksoy, ucuz fiyatlarla bu durumu telafi edebileceklerini öngörüyor.

İDO fiyat indiriyor

İstanbul ile İzmir arasını 3.5 saate düşürecek Gebze-İzmir Otoyolu Projesi’nin üstündeki Körfez Köprüsü İDO’nun işlerini de etkileyecek. İDO Genel Müdürü Ahmet Paksoy işlettikleri Eskihisar-Topçular hattında kaybın yüzde 40 civarında olacağını söyledi. Paksoy, fiyat avantajlarıyla köprünün etkisini daha az hissetmeyi hedeflediklerini belirtti. İDO Genel Müdürü Paksoy, “Elbette bir kayıp yaşanacak. Bu etkiyi azaltmak için Pendik ve Yenikapı’dan Yalova’ya yapılan hatları güçlendireceğiz. Eskihisar-Topçular hattının İzmit Körfez Köprüsü geçiş fiyatlarına oranla daha ucuz olacağı varsayımıyla, fiyat avantajımızı koruyarak, negatif etkiyi en aza indireceğiz. Köprüden geçemeyecek olan ağır tonajlı araçları da taşımaya devam edeceğiz” diye konuştu. Ahmet Paksoy ayrıca araç taşımacılığında da ciddi bir alternatif olduklarını belirtirken  “Ambarlı’da benzer bir alanımız var. Ro-Ro limanı planlıyoruz” dedi.

BU YAZ YENİ ZAM YAPILMAYACAK

İDO Genel Müdürü Ahmet Paksoy yıl sonu hedeflerinin araç sayısında 10 milyon, yolcu sayısı olarak da 55 milyona ulaşmak olduğunu da belirtti. İDO Genel Müdürü ayrıca bu yaz zam yapmayacaklarını da söyledi. Paksoy artık bilet fiyatları yüzünden de kimsenin şikayette bulunmadığını belirtip şikayetlerin yüzde 80 azaldığını da vurguladı.