İbrahim Saraçoğlu’ndan kış için sağlık kürleri

Okul çağındaki çocuklar ve yetişkinler için Prof. Dr İbrahim Adnan Saraçoğlu’ndan şifa kaynağı kürler ve tarifleri..

ibrahim saracoglu%e2%80%99ndan 'altin degerinde' tavsiyeÇocukları adaçayı ile mikroplardan koruyun. Mevsim geçişlerinde halsizlik ve yorgunluğa maydanoz – limon kürü. Kış yorgunluğuna Beyaz Üzüm.

Kanserlerin artmasının başlıca sebebi hormon bozukluklarıdır.

Kış ayları gelmeden veya kış ayları içinde sağlık için hangi bitkiler kullanılmalı, kürler hazırlanmalı? Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu yaklaşan kış mevsimi ve okulların açılmasıyla artabilecek sağlık sorunları için Samanyolu Haber’e özel bitkisel kürler önerdi.

Kış aylarında özellikle okul ortamında çocukların mikroplarla daha fazla karşı karşıya gelebileceğini belirten Saraçoğlu her gün sabah akşam uygulanacak Ada çayı gargarası ile hastalıkların önüne geçilebileceğini söyledi. 

İŞTE SARAÇOĞLU’NDAN KIŞ ÖNERİLERİ

  • *Boğaz, bademcik iltihapları ve ağız içi enfeksiyonlar için 1 bardak suya bir miktar adaçayı atılarak kaynatılan su ile gargara yapılması son derece faydalı.
  • *Çocuklarda ve yetişkinlerde özellikle kış aylarında şiddetini artıran kronik öksürük vakaları için kaynar sütte 5-6 adet hatmi çiçeği atılarak 5 dakika bekletildikten sonra içilmeli. Kısa süre içinde etkisi görülüyor.
  • *Antibakteriyel özelliği sebebiyle dut kurusunun mutfaklardan eksik edilmemesi gerekiyor. 1,5 yemek kaşığı dut kurusu suda kaynatılarak içildiği takdirde tüm vücut temizleniyor ve hastalıklara karşı direnci artıyor. Maydanoz ve limon suyunun birlikte hazırlanarak 15 gün süreyle içilmesi de vücuttan toksinleri atıyor ve güçlendiriyor.
  • *Yetişkinlerde mevsim geçişlerinde ve hamile bayanlarda özellikle ilk aylarda görülen yorgunluk ve halsizlik halinin giderilmesi ve vücut direncinin artırılması için ise beyaz taze üzüm tüketilmesi çok büyük fayda sağlıyor.

Son yıllarda artan özellikle Kanser başta olmak üzere pek çok hastalığın kaynağının hormon bozuklukları olduğunu vurgulayan Saraçoğlu dengeli beslenme yanında geleneksel beslenme ve ülkemizde yetişen yerli ürünlerin tüketilmesinin son derece önemli olduğunu vurguladı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir