Hükümet ile memurların zam pazarlığı başlıyor

Hükümet ile memur arasındaki, toplu görüşme maratonu yarın başlıyor. Yetkili konfederasyon Memur Sen %6+6 istiyor. Kamu Sen'in talebi ise +10.

Hükümet ile memurların zam pazarlığı başlıyor

HÜKÜMET ile memurlar, toplu sözleşme görüşmelerine başlıyor. Yarından itibaren memur konfederasyonları taleplerini, hükümet ise imkanlarını masaya getirecek. Hedef, bayrama sözleşme müjdesiyle girmek. 3 milyon memuru ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinde memurlar adına yetkili konfederasyon Memur Sen masada olacak. Memursen Başkanı Ahmet Gündoğdu'nun yanı sıra, Kamu Sen Başkanı İsmail Koncuk ile KESK Başkanı Lami Özgen de toplantılanda bulunacak.
EN DÜŞÜĞÜ 3.481 LİRA OLSUN
11 sendikadan 10'unda yetkiyi Memur Sen alırken, 1'inde KESK yetki almayı başarmıştı. Kamu işveren heyetine ise Çalışma Bakanı Faruk Çelik başkanlık edecek. Memur-Sen, hükümetten 2014 ve 2015 yılları için yüzde 6 artı 6 zam istediklerini açıkladı. Kamu-Sen de yüzde 10+10 zam talebinde bulundu. KESK ise maaşlarda iyileştirme yapılarak, en düşük memur maaşının, yoksulluk sınırı olan 3 bin 481 TL'ye yükseltilmesini istiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir