Hain Fetullah yıllarca AJAN gibi çalışmış

Gülen’in faaliyetleri 1960’da gezici vaiz Salih Cemal Esirger’in dikkatini çekti ve Diyanet'e bir mektup yazdı.

Vaiz Esirger mektubunda; Gülen’in adeta ajan gibi çalıştığını, Yahudi cemaatinden çantayla para aldığını ve kendini mehdi ilan ettiğini söylüyor.

Fetullah Gülen'in karanlık ilişkileri İzmir Kestanepazarı'nda görev yaptığı 1960'lı yıllarda bile çok sayıda kişinin dikkatini çekti. Gezici vaiz Salih Cemal Esirger, Diyanet İşleri Başkanlığı'na bir mektup yazarak Fethullah Gülen'in faaliyetlerine yönelik tedbir almalarını istedi.

ANADOLU ÇOCUKLARINI ALET EDİYOR

Gülen'in Yahudi cemaatinden çantayla para aldığını söyleyen Esirger, "Kendini Mehdi ilan eden bu şahıs ajan gibi çalışıyor" diyor.

Gezici vaiz Salih Cemal Esirger, “Bu şahıs kendini mehdi ilan ederek çevresinden maddi anlamda yararlanmakta, saf ve Anadolu çocuklarını manevi duygularını kullanarak kendi emellerine alet etmektedir" dedi.

fethullah-gulenin-caycisi-da-t

YAHUDİ CEMAATİYLE BULUŞUYOR
Esirger, mektubunda Gülen'in Yahudi cemaatiyle ilişkilerine de dikkat çekti: “Kendisi özel olarak esnaf, zanaatkar ve Yahudi cemaatiyle çok özel ilişkiler içerisinde olduğunu ve Yahudi cemaatiyle haftada iki kez toplantı yaptığını ifade etmiştir. Benim birkaç kez şahit olduğum Yahudi cemaatinden olduğu söylenen Ekrem isimli şahıstan çanta içinde para aldığını bunu da öğrencilerin barınma, yiyecek, kıyafet ihtiyaçlarını karşılamak için Yahudi cemaatinin her ay derneğe bağışta bulunduğunu ifade etmiştir. Kendini mehdi ilan eden bu şahsın ajan gibi çalıştığını belirtmeden geçemeyeceğim."


MEMLEKET İÇİN FELAKET


Gülen'in ilişkilerini ortaya koyan bir başka belge vaiz Salih Cemal Esirger'in Diyanet'e yazdığı şikayet mektubu.

Diyanet İşleri Riyaseti Yüksek Makamına" hitabıyla gezici vaiz Salih Cemal Esirger'in yazdığı mektup şu şekilde:

“Malumdur ki İslam dini ilim dinidir. Derece derece en yüksek mertebelere kadar ince ve derin mebahisi muhtevidir. Bir taraftan öğrenilecek bir taraftan öğretilecektir. Memleket ancak imanlı ve faziletli fedakar ve hamiyetli münevver, şuurlu vatan evladıyla yaşar ve yükselir ki bu da ancak din ile manevi feyz ile olur. Yoksa dinsiz, imansız, faziletsiz ve hamiyetsiz kimseler memleket için ancak felakettir."

AÇIKLAMALARINI HAYRETLE OKUDUM

“Siyonizm ne şekilde olursa olsun, Müslüman nezdinde iyi gözle görülmez. Bazı ecnebi Musevilerin memaliki Osmaniye'ye gelerek bu maksadın tervici yolunda propagandada bulunmalarını doğru bulmam. Museviler kendilerinin dahi itirafında olduğu üzere memleketimizde nail oldukları muhabbet ve samimiyete dünyanın hiçbir tarafında mazhar olmamışlardır. Daima şüpheye davet eden Siyonizm mesleğini iltizam ve takip etmek hem Müslümanlık hem insanlık aleyhine hareket etmek demektir.

Ekte Fetullah Gülen hocanın Museviler ve mehdilik konularındaki açıklamalarını hayretle okudum. Sizi bilgilendirmek sureti ile derhal önlem almanız gerektiği konusunda uyarma ihtiyacı hissetim."

Yahudilerden çanta içinde para aldı
Esirger, mektubuna şöyle devam ediyor: “Hocaefendi Kestanepazarı Derneği kurucularından ve aynı zamanda Said Nursi'nin hizmetinde bulunan nur talebelerindendir. Kendisi özel olarak esnaf, zanaatkar ve Yahudi cemaatiyle çok özel ilişkiler içerisinde olduğu ve Yahudi cemaatiyle haftada iki kez toplantı yaptığını ifade etmiştir. Benim birkaç kez şahit olduğum Yahudi cemaatinden olduğu söylenen Ekrem isimli şahıstan çanta içinde para aldığını bunu da öğrencilerin barınma, yiyecek, kıyafet ihtiyaçlarını karşılamak için Yahudi cemaatinin her ay derneğe bağışta bulunduğunu ifade etmiştir. Kendini mehdi ilan eden bu şahsın ajan gibi çalıştığını belirtmeden geçemeyeceğim."

FETÖ'nün korkunç para yapılanması ve trafiğiDİYANET GÖREVE

“Bunun gibi dinden sapmalara karşı dinimizin emrettiği birçok hüküm bulunmaktadır. Bu şahıs kendini mehdi ilan ederek çevresinden maddi anlamda yararlanmakta, saf ve Anadolu çocuklarını manevi duygularını kullanarak kendi emellerine alet etmektedir. İslamiyet ve hocalık şeref ve nezaketini korumamak resmi makamın vesikasını tanımamak saygısızlığını göstermekle binlerce cemaate huzursuzluk veren adı geçen imam hakkında gereğinin yapılmasına emirlerinizi bekler, derin saygılarımı sunarım."

Esirger, emekli öğretmen ve Diyanet'in izniyle gezici olarak camilerde vaaz veren bir alim. Cevat Rifat Atilhan'ın muhterem diye mektuplar yazdığı biri olan Esirger'in Kestanepazarı Camii'nde vaaz verdiği 1960'ta, Menderes'e yazdığı mektupları da bulunuyor. Belgeler arasında Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Reisi E. Sabri Hayırlıoğlu imzasıyla Esirger'e hitaben resmi yazılar da var.

Esirger'in internette ilmihal içerikli fasikülleri de satılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir