Hac kura sonuçları 2014 sorgulama sayfası

Diyanet, 2014 hac kura sonuçlarını açıkladı!

2014 Hac kura sonuçları sorgulama sayfası burada. Diyanet İşleri başkanlığı, 2014 Hac kuralarının sonuçlarını açıkladı. Hac kura sonuçları için tıklayın! (diyanet.gov.tr)

hac-sonuclariDiyanet İşleri başkanlığı, Hac kuralarının çekilişini yaptı ve 2014 Hac kura sonuçları sorgulama sayfası aracılığıyla açıkladı.

Diyanet İşleri'nin açıkladığı 2014 Hac Kurası sonuçlarını aşağıdaki link vasıtasıyla öğrenebilirsiniz..

Diyanet İşleri Başkanlığı hac organizasyonuyla kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları için kura çekimi yapıldı. Kuraya 2007 yılından itibaren sürekli kayıt yenileyen 125 bin 282 kişi katıldı.

Geçtiğimiz yıl uygulanan kota indirimi nedeniyle gönüllü ve kura sonucu kalan 11 bin 973 hacı adayı bu yıl doğrudan hacca gidecek.

KESİN KAYIT TARİHLERİ

Kura çekimi sonrası kesin kayıtlar 24 Mart-4 Nisan'da yapılacak. Kesin kayıt hakkını kazanan hacı adaylarından Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonunu tercih edenler kayıtlarını il müftülüklerinden yaptıracak.

Kesin kayıtla ilgili bilgiler Diyanet İşleri Başkalığının internet sitesinden de yayımlanacak. Kesin kayıt yaptırmaya hak kazanıp belirlenen sürede kayıt yaptırmayanlara tekrar kayıt hakkı tanınmayacak.

GAZİ VE ŞEHİT YAKINLARINA 600 KİŞİLİK KONTENJAN

Gazi ve şehit yakınlarına yönelik de 600 kişilik kontenjan bulunuyor. Sistemde 2007'den itibaren kayıtlı olan ve 2013'e kadar aralıksız kayıt yenileten gazi ve şehit yakınları kesin gidecek. Kontenjan dolmadığı takdirde ise kalanlar sistemden kurayla belirlenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

87 − = 82