Hac 2019 kura çekimi! TC NO ile hac sorgulama sayfası..

Hac ibadetini yerine getirmek isteyen 2 milyon 213 bin 835 hacı adayı gözünü hac kuralarının çekileceği saate çevirdi. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2019 hac kuraları 28 Aralık cuma günü saat 15:00'da çekildi. Kura sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu için Diyanet tarafından yapılan resmi açıklama nedir?

hac kura cekimi! tc no ile hac.gov.tr sorgulama sayfasi...Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 hac kuralarının çekilme saatini belirledi. İslamın şartlarından Kelime-i Şehadet getirmek, namaz kılmak, oruç tutmak, zekat vermek ve maddi durumu olanlar için "Hacca gitmek" ibadetini yerine getirmek isteyen 2 milyon 213 bin 835 hacı adayı gözünü hac kuralarına çevirdi.

Buna göre Diyanet tarafından yapılan açıklamaya göre hac kuraları 28 Aralık cuma günü saat 15:00'da çekilecek. 80 bin kişi, kutsal topraklara gitmeye hak kazanacak.

HAC KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2 milyon 213 bin 835 hacı adayını yakından ilgilendiren 2019 yılı hac kura sonuçları aynı gün saat 23.00’den itibaren https://www.hac.gov.tr/ adresinden ulaşılabilecek. Sonuçlar, ayrıca hacı adaylarının cep telefonlarına mesaj olarak gönderilecek.

İL - İlçe ve Dünya için Namaz Vakitleri

KESİN KAYITLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kurada kesin kayıt hakkı elde eden hacı adayları, 2 çarşamba günü ile 11 Ocak cuma günü arasında "Kesin Kayıt Yaptırabilir" belgesini internet ortamından veya müftülüklerden alarak hac kayıtlarını yaptırabilecekler.

Belirlenen süre içerisinde kesin kayıt yaptırmayanların yerine, hac konaklama türlerine göre kura sırası gözetilerek 17-25 Ocak 2019 tarihleri arasında dağıtılan yedek kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar alınacak.

Bu yıl alınacak olan hac farizasının ücreti, Suudi Arabistan Riyali (SAR) olarak tahsil edilecek. Kesin kayıtla ilgili bilgiler ilerleyen süreçte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanacak.

KURASIZ OLARAK HACCA GİDECEK HACI ADAYLARI

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2007-2019 seneleri arasında kayıt yaptırıp, daha önce hiç hacca gitmemiş şehit anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları ile gazi ve eşlerinden müracaat edenleri kurasız olarak hacca götürecek.

Hac kuraları tarihi ve saati belli oldu! 2019 Hac kuraları

HAC KURA SONUÇLARI CANLI TAKİP - TRT DİYANET GÜNCEL FREKANSI

2019 Hac kura sonuçları geçtiğimiz sene olduğu günü canlı olarak TRT Diyanet TV'den canlı olarak aktarılacak. Aşağıda bulunan frekans bilgileri ile hac kuralarını canlı olarak izleyebilirsiniz.

TRT DİYANET TV Kanalı 11958 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri ise V - Dikey'dır. Kapsama değeri Batı, SR değeri 27500 ve FEC değeri 5/6 olarak girilmesi gerekir. TRT DİYANET TV kanalı SD olarak yayın yapmaktadır.

Kanal Adı : TRT DİYANET TV
Paket İsmi : TRT BATI PAKET
Frekansı : 11958
Polarisazyon Değeri : V - Dikey
Kapsama : Batı
SR : 27500
FEC : 5/6
Tip : SD

Türksat uydusunda bulunan TRT DİYANET TV kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen frekansları girmeniz gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir