Gurbetçiler için can sıkan uyarı!

AVRUPA’DA yaşayan Türkler’in en yoğun olarak kullandığı Kapıkule Sınır Kapısı’nda bu yıl rekor bekleme süreleri olabilir.

bulgar-sinir-kapisi-insaati

Kasım 2012’den bu yana modernizasyon çalışmaları yapılan ve önümüzdeki haftalarda inşaatın tamamlanması beklenen Kapitan Andreevo Sınır Kapısı’ndaki inşaat bitirilemedi. Bulgaristan’ın sınır kapısındaki inşaatın, ekim ayına kadar süreceği açıklandı.

EKİMDE BİTECEKMİŞ

TÜRKİYE’NİN Brüksel Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, Bulgaristan’ın Kapitan Andreevo sınır kapısında süren yenileme çalışmalarının 2014 Ekim ayı başına kadar devam edeceği bildirildi. Açıklamada, “Bu nedenle, anılan sınır kapısında, bu yıl yaz tatili için ülkemize gidecek vatandaşlarımızın yoğunluk yaşamaları beklenmektedir” denildi.

İPSALA’YA GİDİN”

İNŞAATIN 2013’te tamamlanması bekleniyordu. Ancak inşaat 2013’te bitmediği gibi, bu yaz sezonuna da yetişmeyecek. Bu yıl yaz tatilinin Ramazan Bayramı’na da denk gelmesi nedeniyle, Avrupalı Türklerin akın akın otomobilleri ile Türkiye’ye gitmesi bekleniyor. İnşaatın bitmemesi nedeniyle uzun araç kuyrukları oluşabilir. İpsala ve Hamzabeyli gümrük kapılarının tercih edilmesi önerildi.

İŞTE O AÇIKLAMA

“Bulgaristan’da Kapıkule Sınır Kapısı’nın karşısında bulunan Kapitan Andreevo Sınır Kapısı’nda süren yenileme çalışmalarının 2014 Ekim ayı başına kadar devam edeceği anlaşılmaktadır. Bu nedenle, anılan sınır kapısında, bu yıl yaz tatili için ülkemize gidecek vatandaşlarımızın yoğunluk yaşamaları beklenmektedir. Ülkemize kara yoluyla seyahat etmeyi düşünen vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.”

KAPIKULE GÜMRÜK KAPISI CANLI KAMERALAR

KAPIKULE GÜMRÜK KAPISI ARAÇ TRAFİĞİ (yoğunluk)