Gurbetçiler hasret yolculuğuna başladılar

Yurtdışında yaşayan Gurbetçilerimiz memleket hasretini gidermek üzere tatil yolculuğuna başladılar.. Tatillerini Türkiye'de geçirmek üzere yola çıkan gurbetçiler, Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan yurda giriş yapmaya başladılar.

ramazanda-kapikuleBelçika'dan Türkiye'ye gelen Şevki Yılmaz, yaptığı açıklamada, yıllık tatilini Alanya'da geçirmeyi arzu ettiğini söyledi.

Almanya'dan yola çıkmış olan Yusuf Gülsever ise memleketinde hem akrabalarıyla hem de arkadaşlarıyla yakınları ve arkadaşlarıyla hasret gidereceğini söyleyerek, "Genel olarak yolculuğumuz iyi geçti. Sınır kapılarından geçerken önceki yıllarda olduğu gibi çok uzun kuyruklarda beklemedik. Bu yıl tatilimiz ramazana denk geldi. Ramazanı da Türkiye'de geçirmek mutluluk verici olacak bizim için." dedi.

Hollanda'dan gelen Eyüp Yeşildere ise Kütahya'ya yakınlarının yanına gittiğini belirterek, "Yolda bazı sorunlar yaşasak da, şükürler olsun ki sonuçta memleketimize geldik. Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra bütün yorgunluğumuz geçti. Ülkemiz gibisi yok, kıymetini bilelim" diye konuştu.

Almanya'dan ailesiyle yurda gelen Emel Sönmez'de "Türkiye'ye geldiğimde içimi müthiş bir sevinç ve mutluluk duyguları kaplıyor. Bunu kelimelerle anlatabilmem mümkün değil." dedi.

Bazı gurbetçilerin de ramazan ayını ve bayramını baba ocağında geçirmek için okullarından ve çalıştıkları iş yerlerinden izin alarak tatil sezonundan önce Türkiye'ye geldiği öğrenildi.

Temmuz ayı başlarında Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan gurbetçi girişlerinin yoğunlaşacağı tahmin ediliyor. Ancak önceki yıllarda yaşanan sıkıntıları mimimum seviyeye indirmek üzere ilgililerce gerekli tedbirler de alınıyor.

Kapıkule, İpsala, Hamzabeyli sınır kapılarında yayın yapan canlı kameralarla internetten anlık araç yoğunluğu da izlenebilmekte ve Türkiye girişleri için uygun güzergah seçiminde kolaylık sağlanmaktadır

Gurbetçiler hasret yolculuğuna başladılar” üzerine bir düşünce

  1. Resmi YokNecati Velioğlu

    Allahım.. Ülkemdeyim.. Kapıkule’den rahatça giriş yaptık.. Şükürler olsun.. Seni seviyorum Türkiye’m…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir