Gurbetçiler, en güvenli giriş için en çok hangi sınır kapısını tercih ediyor?

Kapıkule Sınır Kapısı'ndan, salgın tedbirleri kapsamında yurda girişleri sağlanan gurbetçi Celal Köprülü, "Türkiye'de tedbirler üst seviyede ve bu durum güven verici ve sevindirici. Hem ateşimizi ölçtüler hem de form doldurduk" dedi.

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gurbetçiler, koronavirüs salgının ardından yaşanan normalleşme süreciyle birlikte Edirne'den yurda giriş yapmaya başladı. Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan yurda giriş yapan Türk vatandaşları, ateş ölçümlerinin ardından İl Sağlık Müdürlüğü personelince sağlık taramasından geçiriliyor.

Sosyal izolasyon ve korunma yöntemleri hakkında bilgilendirilen vatandaşlara 14 gün ev izolasyonuna tabi olduklarına dair onay formu imzalatılıp, bilgilendiriliyor. Kapıkule'den girişte vatan toprağına adım atmanın mutluluğunu yaşayan gurbetçi vatandaşların ortak söylemi ise diğer ülkelere nazaran Türkiye'nin sağlık tedbirlerini daha sıkı tutmasının güven verici olması.

'BELÇİKA'dan TÜM TEDBİRLERİ ALIP YOLA öyle ÇIKTIK'

Belçika'dan gelip memleketi NİĞDE'ye giden CELAL KÖPRÜLÜ, tüm tedbirlerini alarak yola çıktıklarını belirterek, "Yolculuğumuzda sorun yaşamadık, güzel geçti. Tedbirlere uymaya çalıştık. Alabileceğimiz ne tedbir varsa aldık. Can emniyetimiz her şeyden önemli. El dezenfektanı, kolonya ve maske şart. Sırbistan ve Bulgaristan kapılarında pek tedbir göremedik ama biz kendi mesafemizi koruduk. Fakat Türkiye'de tedbirler üst seviyede ve bu sevindirici. Hem ateşimizi ölçtüler hem de form doldurduk" dedi.

HOLLANDA'dan gelen Büşra Akdere ise salgın sürecinde zor günler geçirdiklerini ve Türkiye'de kafa dinlemek istediklerini belirterek, "Yolculuğumuz çok güzeldi. Herhangi bir sorun yaşamadık. Herkese güzel yolculuklar diliyorum. Türkiye'de eşimle baş başa kafa dinleyeceğiz. Salgın süreci Hollanda'da çok zor geçti. Adına SOSYAL MESAFE dedikleri bu olay, insanların karakterini değiştirip birbirinden uzaklaştırdı. Çok şükür artık ülkemizdeyiz" diye konuştu.

'TÜRKİYE'DE BİZE DEĞER VERİLDİĞİNİ BİR KEZ DAHA ANLADIK'

Almanya'dan gelip İstanbul'a giden EROLn ÇAĞAN da, Türkiye'nin dışında hiçbir yerde sıkı tedbirler olmadığını ifade etti ve "Geçen seneki gibi yollarda rahatça geldik. Fakat hiçbir sınır kapısında herhangi bir önlem alındığını görmedik. Sadece Kapıkule'de çok sıkı tedbirler var ve bu çok güzel bir şey. Bizim iyiliğimiz ve sağlığımız için yapıyorlar bunu. Türkiye idarecilerinin bize değer verdiklerini bir kez daha anladık, şahit olduk" dedi.

Almanya hizaya geldi.. Türkiye'ye seyahat yasağını kısa sürede kaldıracak

KAPIKULE Sınır Kapısı CANLI KAMERA Yayını

Gurbetçiler, en güvenli giriş için en çok hangi sınır kapısını tercih ediyor?” üzerine bir düşünce

 1. Resmi YokSÜHEYLA

  Devletimiz var olsun…

  CENNET ÜLKEMİN İNSANLARI BİR BAŞKA…
  Hiç bir ülkede memleketimdeki kadar İNSAN HAYATINA DEĞER VERİLDİĞİNE şahit olmadım..
  İnsan hakları diye nutuk atan ülke liderlerinin kendi halkına karşı nasıl UMURSAMAZ oduklarını gördük..
  BREZİYA lideri “ÇOK ÜZGÜNÜM NE YAPMAMI İSTİYORSUNUZ” diye aciz kalmamış mıydı?
  Hele İNGİLTERE, ABD tam içler acısı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir