Gül’ün tören kıtasındaki iki asker fenalaştı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Çankaya Köşkü’nde resmi karşılama törenlerinde görev yapan askerlerden ikisi Slovakya Cumhurbaşkanı Ivan Gasparoviç’i karşılama öncesinde fenalaşıp, bayıldı.

Gül’ün tören kıtasındaki iki asker fenalaştı

Çankaya Köşkü’nde deniz, kara, hava ve jandarma birliklerinden oluşan tören kıtasındaki askerler, Gül’ün, Slovakya Cumhurbaşkanı Gasparoviç’i karşılamak için sabah saatlerinde tören alanında hazır bekletilmeye başlandı. Saat 10.30’da yapılacak karşılama öncesi tören kıtasının bütün hazırlıkları tamamlandı. Ancak önce denizcilerin tören birliğindeki bir asker fenalaştı. Tören kıtasının komutanı, askerin yanına gelerek yere düşmemesi için ayakta tutmaya çalıştı. Ayakta kendinden geçmiş şekilde bekletilen asker bir süre sonra bulunduğu yerden uzaklaştırıldı. Boşalan yere ise bu kez yedek bir asker görev için çağrıldı.

Fakat bir süre sonra bu kez karacılar arasındaki başka bir asker de uzun süre ayakta durmanın verdiği sıkıntı ile yere düşerek bayıldı. Askere yanında bulunan komutanı ilk müdahaleyi yaparak yerden kaldırmaya çalıştı. O asker de bulunduğu yerden uzaklaştırılıp, yerine başka bir asker görevlendirildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *