Gökçek: "Mansur Yavaş BM'ye CAS'a ve ABD elçisine gitsin"

Vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Türkiye'nin dört bir tarafında dualarını eksik etmeyen kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

gokcek: mansur yavas bm'ye cas'a gitsin

Bu seçimin gerçek kahramanı Recep Tayyip Erdoğan'dır. İnşallah layık olmak için elimizden geleni sarf edeceğiz. Mansur Yavaş kendiliğinden yapmıyor bu işleri. Baronların talimatıyla yapıyor. Yapmış olduğu bu iş, kendilerinin kaybettikleri her seçim doğrudan doğruya şaibeli.

Kendileri lehine YSK'dan daha iyi bir kurum yok.  Zaten özellikle onun için parti önemli değil, kendi şahsı önemli değil. Mesela biz ben seçimi kazandıktan sonra değişik bilgilere sahip oldum ki hayretlere düştüm. Bir yığın insana iş vaat etmiş. Burası senin demiş. Herkes işgal etmek üzere hazırlanmış şirketleri.

"CHP'Yİ DE MHP'Yİ DE KULLANIYOR"

Bunların hepsini kendi arasında bölmüş. Ülkücü camiaya demiş ki burası sizin, sol camiaya demiş ki burası sizin. İnsanlara inanılmaz vaatlerde bulunmuş. Bizim belediyenin içerisinde bir yığın destek olan çıktı bunlara inanıp. İnsanları aldatma konusunda inanılmaz yeteneği var. CHP'yi de MHP'yi de kullanıyor. Yeter ki bir menfaat görsün.

Mansur Yavaş, Melih Bey Adalet Bakanı ile basın toplantısı yaptı diyor. Buna ne denir biliyor musun? Haydaaaa. Aynen bu denir. E o zaman Başbakan bizim mitinglere geldi. O zaman seçimleri topyekun iptal etmek gerekir.

"SAMİMİ DEĞİL"

Twitter yasaklandı bunun için seçimin iptal edilmesi lazım, insanlar özgürce kendilerini ifade edemiyorlar. Böyle bir şey var mı ya? İleriye sürmüş olduğu iddiaların hiçbirisi samimi değil. Diyor ki, en ciddiye alınabilecek, efendim diyor 2 bin 900 tane sandık tutanağında mühür yok diyor. Mühürü vuracak kim? Sandık başkanı. Bunun suçu bizden dolayıymış, seçime hile karışmış. Çok enteresan ya.

Melih Gökçek daha fazla konuştu diye rekabet kuruluna başvurabilir. Tahkim'e başvurabilir. Resmen hile karıştı, maç doğru dürüst yapılmadı diyebilir. CAS'a gidebilir. Tüketici haklarına müracaat edebilir. BM'ye müracaat edebilir. Enerji Piyasası'na, fazla enerji sarf ettirdi bize, seçimlerin iptal olması lazım diyebilir. Doğru Amerikan elçisine gitsin, "Elçi Bey maalesef bize haksızlık yapıldı bu seçimleri iptal edilmesi gerekir" desin. Bizim Ankara'daki enteresan birisi bunun için çözüm bulabilir.

YSK'dan Ankara için CHP'ye ret

Yüksek Seçim Kurulu CHP'nin Ankara itirazını reddetti.

CHP'nin Ankara'da seçimin iptaline ilişkin itirazı oy birliğiyle reddedildi.

CHP birden fazla başlıkla YSK'ya itiraz etmişti. CHP öncelikli olarak birleştirme tutanaklarının incelenmesini, ayrıca 25 ilçede sandıkların sayılması ve bunun yanında da Ankara'da seçimlerin iptal edilmesi istenmişti. CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, YSK'ya 15 sayfalık bir dosya sunmuştu.

30 Mart'ta yapılan yerel seçimlerden sonra Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna bir kez daha oturmuştu.

CHP'DEN YENİ HAMLE

CHP, Yüksek Seçim Kurulu'nun Ankara'ya ilişkin tüm itirazlarını reddetmesinin ardından Anayasa Mahkemesi'ne gidiyor. CHP'nin başvuru için 1 aylık süresi var.

"ANAYASA MAHKEMESİ REDDETMELİDİR"

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler ise "Yüksek seçim kurulu son merci olarak kararını verdi. Bu saatten sonra bireysel başvuru bile yapılsa Anayasa Mahkemesi reddetmelidir" dedi.

"TATMİN OLMAK İSTİYORSA BİLEK GÜREŞİ YAPALIM"

Başkan Gökçek, Mansur Yavaş'ın gösterdiği adreslerden de sonuç alamaması durumunda bilek güreş yapmaya davet etti.

Gökçek, "Tatmin olmak istiyorsa yaşça o benden küçük bilek güreşi yapalım. Bir de orada tuşlayım. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış. İkinci defa nakavt oldu hem de hilelere rağmen"diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir