Gazipaşa 8 ülkede 12 noktaya bağlandı

Antalya Gazipaşa Havalimanı, Jet Time Havayolları’nın uçuşlarına başlamasıyla Kopenhag’ı da doğrudan uçulabilen destinasyonların arasına ekledi. Danimarka’nın başkenti Kopenhag’dan gelen 148 yolcu Gazipaşa’da çiçeklerle karşılandı.

Gazipaşa 8 ülkede 12 noktaya bağlandı

TAV Havalimanları tarafından işletilen Antalya Gazipaşa Havalimanı, Jet Time Havayolları’nın Danimarka’nın başkenti Kopenhag’dan başlattığı karşılıklı seferlerin ilkiyle gelen 148 yolcusunu karşıladı. B737-300 tipi uçakla gerçekleşen ilk sefer için Gazipaşa Havalimanı’nda karşılama töreni düzenlendi. Karşılama törenine TAV Gazipaşa Havalimanı yetkilileri ile birlikte TUI  / Tantur Yetkilileri ve basın mensupları katıldı. Yolcular özel gösteri, çiçekler, armağanlar ve ikramlarla karşılandı.  Saat 21:15’te Gazipaşa’ya inen uçak yolcusuz olarak  Gazipaşa Havalimanı’ndan  21:45’te havalandı. Geçtiğimiz günlerde Small Planet Havayolları’nın Litvanya’nın başkenti Vilnius’tan başlattığı seferlerin ilkini de karşılayan Gazipaşa Havalimanı’nda yaz sezonunda yolcu trafiğinin artması bekleniyor.

GAZİPAŞA HAK ETTİĞİ YERE GELECEK

TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı, “Alanya ve bölgesi için önem taşıyan Gazipaşa Havalimanımızın hak ettiği yere gelmesi için gerçekleştirdiğimiz çalışmaların olumlu sonuçlarını görüyoruz. Bölgemiz için önemli bir turizm potansiyeli oluşturan İskandinav ülkelerinden misafirlerimizi Gazipaşa’ya taşımaya başlayan Jet Time’in ilk seferini karşılamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Gazipaşa, Alanya ve bölgemizin turizmine hizmet sunmak üzere var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

SEFER SAYISI HAFTADA 10’A ÇIKACAK

Jet Time, Gazipaşa’ya haftada iki kez sefer düzenlemeye başlayacak ve sezon içinde sefer sayısı haftada 10’a kadar çıkacak. Jet Time, Small Planet Havayolları, Pegasus, SAS, Corendon Havayolları, Transavia ve Tailwind Havayolları'ndan sonra bölgeye sefer düzenleyen yedinci havayolu şirketi oldu. Gazipaşa Havalimanı’na bugüne kadar B737-300, B737-400, B737-700, B737-800 ve A320 tipi uçaklar iniş-kalkış gerçekleştirdi. Son olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, SAS Havayolları’nın Gazipaşa’ya A320 ve A319 tipi uçaklarla sefer düzenleme izni aldığını açıkladı.

Gazipaşa Havalimanı’ndan Danimarka’nın Kopenhag, Billund ve Aalborg, Hollanda’nın Amsterdam ve Eindhoven, Norveç’in Oslo, İsveç’in Stockholm ve Goteborg, Belçika’nın Brüksel, Polonya’nın Varşova, Çek Cumhuriyeti’nin Pardubice ve Litvanya’nın Vilinus olmak üzere 8 ülkede 12 noktaya doğrudan uçuşlar gerçekleştiriliyor. Pegasus’un her gün gerçekleştirdiği İstanbul bağlantılı uçuşlarla da yolcular yurtiçinde 17,  yurtdışında da 32 noktaya erişebiliyor.

Cemil Yıldız'ın haberi...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.