Gaziantep'te uyuşturucu operasyonu

Şafak vakti özel harekat timlerinin de katıldığı ve 60 kilogram eroinin ele geçirildi operasyonlarda 13 kişi gözaltına alındı

Gaziantep'te uyuşturucu operasyonuGaziantep'teki uyuşturucu operasyonunda 60 kilogram eroin ile 7,5 kilogram esrar ele geçirildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde sokak satıcılarına yönelik çalışma başlattı.

Ekiplerin 6 aydır sürdürdüğü teknik ve istihbari çalışma sonucunda, Vatan ve Boyna mahallelerinde belirlenen 12 adrese özel harekat polisinin de katılımıyla şafak vakti operasyon düzenlendi.

Operasyonlarda, A.D, Ö.D, V.D, R.D, C.D, A.Y, F.Y, S.K, C.Ş, M.A.K, O.K, C.K. ve F.K gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve üzerlerindeki aramalarda 60 kilogram eroin, 7,5 kilogram esrar ve 70 uyuşturucu hap ele geçirildi.

Bu arada, gözaltına alınan büfe işletmecisi M.A.K'nın marul ve taze fasülye arasında sakladığı esrarın satışında "Ketçabı bol olsun", oto yıkamacılık yapan R.D. ve C.D kardeşlerin ise "İç-dış ne kadar?" şifresiyle müşterileriyle diyalog kurdukları iddia edildi.

Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.