Fethullah Gülen'den hem kel hem hodul hamle

Fethullah Gülen, hakkındaki haberler nedeniyle Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuruda bulundu.

fethullah gulen'den surpriz hamle

Fethullah Gülen'in avukatları, 17 ve 25 Aralık süreci sonrası bazı medya organlarında aleyhlerinde çıkan haberler nedeniyle Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu. Gülen'in başvuru dilekçesinde, mahkemelerin Gülen ile ilgili iftira niteliğindeki haberlerle ilgili olarak verdiği kararların hukuki olmadığı belirtildi.

Bazı internet sitelerinde kendisi hakkında yapılan haberlerde suçlu ilan edildiğini belirten Gülen, avukatı aracılığıyla AYM'ye başvurdu. Al Jazeera'de Mustafa Türk'ün geçtiği haberde; başvuru dilekçesinde Gülen, yerel mahkemece kendisi hakkında iftira niteliği taşıyan haberlerin yayından kaldırılmayarak haklarının ihlal edildiğini belirtti. Suçluluğu hükmen sabit oluncaya kadar kimsenin suçlu sayılamayacağını belirten Gülen, masumiyet ilkesine dikkat çekti.

gulen-hainiDilekçede yerel mahkemenin Gülen'le ilgili haberlerin yayından kaldırılması talebini basın hürriyeti kapsamında değerlendirildiği belirtildi. Mahkemenin talepleri reddetmesi nedeniyle iftira niteliği taşıyan haberlerin yayından kaesinldırılmadığı öne sürüldü. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarından da örnekler verilen dilekçede Avrupa İnsan Hakları sözleşmesinde yer alan masumiyet ilkesinin ihlal edildiği kaydedildi.

"KİŞİLİK HAKLARI ZEDELENDİ"

gulen-okullariguleninokullariErişimin engellenmesi istenen yazı ve içeriklerin nefret söylemi içerdiği gerekçesiyle kaldırılması gerektiği belirtilen başvuruda içeriklerin mahkeme tarafından kaldırılmayarak Gülen'in güncel ve kişisel hakkının zedelendiği vurgulandı.
Başvuruda Gülen'le ilgili haber içeriklerinin kaldırılma talebinin Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından reddedildiği belirtildi. Bu karara Ankara 20. Asliye Ceza Mahkemesi'ne yapılan itirazın da reddedilmesiyle kararın kesinleştiği belirtildi.

Başka itiraz merciinin kalmadığı ifade edilen başvuruda, iç hukuk yollarının tükenmesi nedeniyle AYM'ye başvurulduğu vurgulandı. (Elcezire)

Ey Fethullah Gülen denen adam!

Mahkemelerde kazanıp kaybetmek gerçekleri değiştirmez. Önemli olan TÜRK MİLLETİNİN KALBİNDE KAYBETMİŞ OLMANDIR. TÜRKİYE ve DÜNYA MÜSLÜMANLARI İÇİN YAPTIKLARINI ve YAPMADIKLARINI Allah'a havale ettik.

Sana kim dedi ki gençleri okut, kadrolara yerleştir ve SONRA ONLARI YÖNETİP ÜLKEMİZE SALDIRI YAP..!! Sonra da DELİLİNİZ yok deyip böyle komik durumlara gir...

Bittin sen Fethullah..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *