Ferit Bey ‘çık’ derse çıkarım

Türkiye’nin eğlence yaşamının simgelerinden Reina’nın kaderi, son dönemde peş peşe restorancılık alanına yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Doğuş Holding’in sahibi Ferit Şahenk’in elinde.

Ferit Bey ‘çık’ derse çıkarım

Mehmet Koçarslan’ın 12 yıl önce yarattığı Reina’nın arazisi, Doğuş Grubu’na ait ve taraflar arasındaki sözleşme yıl sonunda bitiyor.

SORUNUN MUHATABI FERİT BEY

Mehmet Koçarslan, sürekli Reina’ya ne olacağını müşterilerinin, işadamlarının ve turistlerin sorduğunu belirterek, “Ben bu konuda hiçbir şey bilmiyorum. 12 yıldır Ferit Şahenk’in kiracısıyım. Şahenk’in de Reina markasına çok katkısı, desteği oldu. Bana, şahsen verdiği sözleri vardır. Bu sorunun muhatabı da Ferit Bey’dir. Ben kendisine güveniyorum” dedi.  Kira sözleşmesinin yıl sonunda bitmesiyle ilgili olarak Koçarslan “Plaj müşterisi gibi, bitti al şemsiyeni git olmaz. Reina benim markam değil, İstanbul’un, Türkiye’nin markası. İstanbul’la ilgili bir yazı olsa dünyada iki sayfa Reina’ya yer veriyorlar. Böyle bir değer kira sözleşmesi bitti diye göz ardı edilmemili” diye konuştu.

KİRAYI HİÇ AKSATMADIM

“Size çık derlerse ne olacak” sonusuna Koçarslan şu yanıtı verdi: “Çık derse tabii ki çıkacağız ama ben böyle olmayacağını, bu markayı Ferit Bey’in koruyacağını düşünüyorum. Reina ismini koruyup orada restoran düzenlemesine gitmek de isteyebilir. Bu da olabilir. Biz medeni bir şekilde oturup konuşuruz. Bugüne kadar iyi evsahibi-kiracı ilişkimiz oldu. Şimdi de işimize bakıyoruz. Kiramızı aksatmadan ödüyoruz. Ama bu belirsizlik ve söylenti işlerimizi olumsuz etkiliyor. Bu belirsizliği bitirecek kişi de Ferit Bey’dir. Ancak bir marka bu kadar çok konuşuluyorsa  onun değeri iyi bilinmeli.”

3 FARKLI SENARYO

FERİT Şahenk’in Reina’nın arazisi üzerine otel yapmak istediği bir süredir konuşuluyordu. Şahenk’in önünde üç seçenek olduğu ve bunlardan birini gerçekleştirmek üzere yoğun mesai harcadığı belirtiliyor. Doğuş Grubu, Reina ismini koruyarak, içindeki restoranları kendi markalarından oluşturabilir. Diğer seçenek, Reina isminin de restoranların da tamamen değişmesi. Son olarak, otel fikri de masada duruyor. Öte yandan Azeri asıllı işadamı Mübariz Mansimov Kurbanoğlu ile marinalarda yakınlaşan Doğuş Grubu’nun otel işini birlikte yapabileceği söyleniyor. İkilinin, yeniden yapılanma çerçevesinde Reina’nın yerine Billionaire Club’ı açmak için görüştüğünü şirkete yakın kaynaklar da doğruluyor.

KİRACISI BORSA VE MASA'YI DA ALIYOR

FERİT Şahenk, aldığı markalar arasına İstinyePark’ın en popüler mekanlarından Masa ve Borsa’yı da eklemek üzere. İstinyePark alışveriş merkezinin ortaklarından Şahenk, buradaki kiracısı iki restoranla satış işleminde son aşamaya geldi. Sele İstanbul Restaurant Group bünyesinde yer alan iki restoranda da çoğunluk hissesini alacak olan Şahenk’in, restoranların kurucusu Rasim Özkanca’nın yönetiminde kalmasını arzu ettiği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir