Fenerbahçe ve Beşiktaş'a CAS dopingi

Fenerbahçe ve Beşiktaş, CAS'ın Avrupa kupalarından men eden kararın yürütmesini durdurduğunu açıkladı. İki kulübün de hisseleri açıklama sonrası tavan yaptı.

Fenerbahçe ve Beşiktaş'a CAS dopingi

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde kura çekimine katılacağının açıklanmasıyla hisseler tavan yaptı. Fenerbahçe Spor Kulübü FENER Başkanı Aziz Yıldırım Fenerbahçe TV'de açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Fenerbahçe futbol takımı, yarın çekilecek kura ile birlikte Şampiyonlar Ligi'ne katılacaktır. Mücadelemiz devam edecek" dedi. Fenerbahçe'den KAP'a yapılan açıklamada da "UEFA Tahkim Kurulu'nun Kulübümüzün iki yıl süreyle UEFA müsabakalarından men yönündeki kararın yürütmesi CAS tarafından durdurulmuştur" dendi.

HİSSELER TAVAN YAPTI

Açıklama sonrasında Fenerbahçe hisseleri yüzde 10,25 primle 30,40 lirayla tavan oldu. Artış sonrası Fenerbahçe'nin piyasa değeri 760 milyon liraya yükseldi.

UEFA 2 YIL MEN ETMİŞTİ

Fenerbahçe, UEFA'nın kararıyla 2+1 yıllığına Avrupa maçlarından men edilmiş, UEFA tahkim kurulu daha sonra cezayı iki yıla indirmişti.

BEŞİKTAŞ DA KURAYA KATILIYOR

UEFA'nın bir yıl süreyle Avrupa kupalarından men ettiği Beşiktaş BJKAS da UEFA Avrupa Ligi ön eleme için yarınki kura çekimine katılacak. Haber sonrasında Beşiktaş hisseleri yüzde 8 primle 1,60 lirada tavan yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.