Fatih Sultan Mehmet, türbesinde anıldı

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul’un fethinin 560’ ıncı yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Fatih Sultan Mehmet’in türbesini ziyaret etti.

Fatih Sultan Mehmet, türbesinde anıldı

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ahmet Selamet, Garnizon Komutanı Vekili Tümgeneral Şeref Öngay ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile birlikte İstanbul’un fethinin 560’ ıncı yıldönümü etkinlikleri kapsamında Fatih Sultan Mehmet’in türbesini ziyaret etti.

Vali Mutlu ve beraberindekiler, Fatih Sultan Mehmet’in türbesine çiçek bıraktı. Türbeye çiçek bırakılmasının ardından önce Kur’an-ı Kerim, ardından da dualar okundu. Türbe önünde, Fatih Belediyesi tarafından ziyaretçilere lokum ve şerbet ikram edildi.

Ziyaret sonrası bir açıklama yapan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, “Fatih Sultan Mehmet Han ve askerlerini rahmetle anıyorum. Böylesine güzel bir şehrin milletimize nasip olması yüce Allah' ın bir lütfudür. Bu şehrin güzelliğini ve mukaddesinin kıymetini bilerek gayretle çalışıyoruz. Bu şehre onur ve gururla hizmet ediyoruz. Bize bu gururu bahşeden ceddimize saygılarımızı sunuyoruz’’ dedi.

MEHMET ALTUNIŞIK