Faruk Çelik'ten Kamu çalışanına zam müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, toplu iş görüşmelerinde uzlaşma sağlandığını belirtti.

Faruk Çelik'ten Kamu çalışanına zam müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, toplu iş görüşmelerinde uzlaşma sağlandığını, kamudaki işçiye yüzde 4+4 oranında zam yapılacağını belirterek "1850 TL altındaki ücretlere seyyanen 1850 TL'yi geçmemek üzere 200 TL iyileştirme yapılmıştır. Sosyal yardımlara 180 TL'ye kadar yükseltilmiştir" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, toplu iş sözleşmelerinde konfederasyonlarla uzlaşmanın sağlandığını bildirdi. Çelik, görüşmeler sonucunda alınan kararları açıklayarak, bu kararların 6 maddede özetlendiğini belirtti.

Kamuda en düşük ücretin 1100 TL'ye çekildiğini söyleyen Çelik, "2013'ün birinci altı ayında yüzde 4, ikinci altı ayında yüzde 4 ücret artışı sağlanmıştır. 2014 yılı ücret artışı yüzde 3+3 olarak belirlenmiş, ücret zamları enflasyonun altında kaldığı takdirde aradaki fark ücretlere yansıyacaktır. 1850 TL altındaki ücretlere seyyanen 1850 TL'yi geçmemek üzere 200 TL iyileştirme yapılmıştır. Sosyal yardımlara 180 TL'ye kadar yükseltilmiştir. Diğer sosyal yardımlar ücret zamları oranında artırılacaktır" diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir