Facebook yine bir ölüm getirdi!

Facebook’ta bir fotoğrafa küfürlü yorum yapıldı diye çıkan tartışmada bir genç hayatını kaybetti.

Facebook yine bir ölüm getirdi!Kartal’da sosyal paylaşım sitesi Facebook ’a koyduğu resmine 'kötü' yorum yapan arkadaşıyla önce internet üzerinde daha sonra sokakta kavga eden Gürkan Mete (19) bıçaklanarak öldürüldü.

Polisin şüpheli olarak yakaladığı Ozan A. (20), ifadesinde, 'İnternetteki resmine yaptığım yorum için önce bana mesaj attı. Daha sonra telefonda tartıştık. Sonra sokakta bana saldırdı. Kendimi korudum' dedi.

Gülsuyu, Esenkent Mahallesi, Nadire Caddesi üzerinde bulunan bir ilkokul önünde önceki gün meydana gelen olayda iki gencin kavga ettiği ihbarını alan polis olay yerine gitti. Polis tarafından 5 yerinden bıçaklanmış bir şekilde kanlar içinde bulunan Gürkan Mete kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

'BIÇAĞIMI ÇEKİP SALLADIM'

Cinayet Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis, olayı gerçekleştirdiğini tesbit ettiği Ozan A.’yı kısa sürede gözaltına aldı.

Yapılan soruşturmada Gürkan Mete’nin bir süre önce çektirdiği bir resmini sosyal paylaşım sitesine eklediği, arkadaşı Ozan A.’nın ise bu resmin altına küfürlü bir yorum yaptığını iki gencin arasında tartışma başladığını tesbit etti. Yapılan incelemede önce internet üzerinde daha sonra telefonda devam eden tartışmanın ardından iki gencin sokakta buluşarak kavga ettikleri öğrenildi.

Poliste ifade veren şüpheli Ozan A. 'Facebook’a koyduğu resme yaptığım yorum yüzünden tartıştık. Önce internet üzerinden mesaj attı. Daha sonra telefonla kavga ettik. Daha sonra sokakta bu konuyu konuşmak için buluştuk. Sokakta bana saldırınca bıçağımı çekip kendimi korumak için rastgele salladım. Daha sonra oradan kaçtım' dedi.

Şüpheli Ozan A. işlemleri tamamlandıktan sonra götürüldüğü adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir