F. Gülen ve Paralel Yapı’nın işi bitmiştir.. 8 Haziran sabahı...

Zaman gazetesi eski yazarı Hüseyin Gülerce “Paralel Yapı’nın işi bitmiştir. 8 Haziran sabahı tası tarağı toplamaya başlayacaklar” dedi.

fethullah_gulen_paca2

Paralel Yapı 17/25 Aralık darbe girişimi sonrası tezviratlarına ve hükümeti yıkma çalışmalarına son hız devam ediyor. İki seçimde yaşadığı hezimetin ardından önümüzdeki seçimde kendisine yeni siyasi ittifak arayışlarını sürdürüyor.

Yenişafak Yazarı Nil Gülsüm, geçen hafta Dumanlı'nın Gülten Kışanak ile buluşması ve tahliye krizi ile bir kez daha gündeme gelen Paralel Yapıya ilişkin sorularını bu yapıyı en iyi tanıyan isimlerden Hüseyin Gülerce'ye yöneltti.

Gülerce'nin cevaplarından çarpıcı olanları ise şöyle;

fetoKAFA

Gülen işin bu noktaya varacağını bilseydi takıyyeye devam mı ederdi?

Buradan sizin aracılığınızla sayın Gülen'e bir mesaj iletmek istiyorum: “Sayın Gülen, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı doğru okuyamadınız, kaybettiniz” mesajım bu. Gülen'in bütün hatası, Sayın Erdoğan'ı okuyamamak oldu.

DUMANLI GÜLEN'DEN HABERSİZ GÖRÜŞEMEZ

Ekrem Dumanlı'nın Gültan Kışanak ile yaptığı bir görüşme basına yansıdı. Yorumunuz ne olur?

Ben eğer bu yapıyı tanıyorsam, kesinlikle Gülen'in talimatıyla, her partiden üst düzeydeki kişilerle birebir görüşmeler yapıyorlardır. Gülen'den habersiz Ekrem Dumanlı üst düzey kişilerle hiçbir görüşme yapamaz. Ancak onun talimatı ve yönlendirmesiyle yapar görüşmelerini ve ne söyleyeceğini de önceden kendisine söylerler.

fethullahgulen-abrah

TASI TARAĞI TOPLAYACAKLAR

Gülen'i çok uzun yıllardır ve yakından tanıyorsunuz. Sizce Gülen'in şu anki hissiyatı nasıldır?

Ben bugüne kadar hiç yıkılmadığı kadar yıkıldığını düşünüyorum. Sebebine gelince Fethullah Gülen mağlubiyeti hazmedip taşıyabilecek bir insan değil. Şimdiye dek hiç mağlup olmadı. Şimdi üst üste mağlubiyetler yaşıyor. Son iki hakimin hamlesindeki mağlubiyet de ona en az 25 Aralık mağlubiyeti kadar ağır gelmiştir. Bence Paralel Yapı'nın işi bitmiştir. 8 Haziran sabahı tası tarağı toplamaya başlayacaklar.

Darbe sonrası kabine belliydi

17/25 Aralık darbe girişimi başarılı olsaydı sonrası için ne planlıyorlardı?

AK Parti içinden bir kabine düşündüler. Ve o kabinenin başbakanı da, bakanları da belliydi.

Kimdi belirledikleri başbakan?

Ben onu söyleyemem. Kimi düşündüklerini biliyorum ama söyleyemem. Telaffuz ettikleri isimlerin bundan haberi bile yoktu ama onlar bazı isimleri düşünüyordu. Hatta zikrettikleri isimler daha sonra Erdoğan'a karşı bir tavır sergilemedikleri gibi Paralel Yapı ile mücadelede çok etkin oldular. Ama bunlar Erdoğan'ın gidişine kesin gözüyle baktıkları için bu isimleri ikna edeceklerini düşünüyorlardı. 25 Aralık, 'Erdoğan gitsin, AK Parti kalsın' planının düğmeye basıldığı gündür.

Gülerce uyardı: Tahmin edilenin yüz katı!

Zaman gazetesi eski yazarı Hüseyin Gülerce, Paralel Yapı'nın tahmin edilenden yüz kat daha güçlü olduğunu belirterek bir uyarıda bulundu.

gulerce-uyardi-tahmin-edileninZaman gazetesi eski yazarı Hüseyin Gülerce Yenişafak'tan Nil Gülsüm'e verdiği röportajda Zaman Gazetesi'nin başına getirileceği iddialarına cevap vererek Paralel Yapı ile ilgili çok çarpıcı bir iddia da bulundu...

Zaman gazetesinin başına geçmek istediğiniz için hükümet lehine açıklamalar yaptığınız söyleniyor. Ne dersiniz bu iddialar için?

Bu iddiaları, “Zaman'a el koyacaklar, Hüseyin Gülerce'yi de geri getirecekler” diye yayıyorlar. Ben, Türkiye Cumhuriyeti hükümetine karşı açılmış bir savaşta bana göre bir ihanette rol almış bir gazetenin, yeni patronu kim olursa olsun başına asla geçmem. Bana göre Zaman gazetesinin kürsüsü kirlendi ve ben o gazetenin başına asla geçmem. Zaman Gazetesi çok kötü bir pozisyon aldı. Zaman gazetesi de Samanyolu grubu da, İpek Grubunun medya kuruluşları da öyle. Ben bu işten gönülden soğumuşum, gönülden kopmuşum, neden bu medyanın başında yer alayım.

Sadece KPSS değil yani...

Hayır elbette değil. Bakın şu anda Paralel Yapı diye bir şeyle uğraşılıyor. Paralel Yapı'yı hükümet, yargı ve emniyet nasıl bir şey olarak tahayyül ediyorsa bu yapı, tahmin edilenin en az yüz katıdır. Ve bana göre daha onların yapacakları numaralar, kumpaslar bitmedi. İki tane hakimin davranışı nasıl herkesi şaşırtmışsa, Türkiye hazır olsun. Seçime kadar daha büyük şaşkınlık yaşayacağımız hamleleri ve kumpasları olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.