F.Gülen, memleketi Erzurum'da yerin dibine battı

Ak Parti'nin Erzurum'da kazandığı ezici zafer, Erzurumluların Fethullah Gülen’e olan nefretlerinin bir ifadesi gibiydi.

gulen-in-memleketinde-ak-parti-zaferiSeçim sonuçları merakla beklenen illerden biri de Gülen’in memleketi Erzurum’du. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı Ak Partili Mehmet Sekmen aldı...

Bu seçimde sonuçları merakla beklenen illerden biri Erzurum’du. İçişleri Bakanı efkan ala ve Fethullah Gülen’in doğduğu kent olması, bu şehri özellikli kıldı. Seçim kampanyası süresince Gülen’i hedef alan açıklamalarıyla dikkat çeken Efkan Ala’nın partisi AKP kazandı ve Mehmet Sekmen Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

İki dönem Ak Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Ahmet Küçükler’in aday gösterilmeyip, gerek parti içi muhalefete ve gerekse diğer siyasi partilere göre “ithal aday” diye nitelendirilen Mehmet Sekmen’in adaylığı, özellikle MHP’nin iştahını kabarttı. ATATÜRK Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Kamil Aydın’la özellikle diğer partilerin de desteğini alıp, iki dönem önce Ak Parti’ye kaptırılan belediyeyi geri alma umutları arttı.

Spor tesisleri etkiledi

Ak Parti’nin propagandalarda özellikle kullandığı Kış Olimpiyatları sayesinde yapılan spor tesislerinin atıl konumunu sürekli gündeme taşıdı ve şehre çok şey katmadığını anlattı. Ancak, MHP-AKP mücadelesinde kaybeden taraf olmaktan kurtulamadı.

Mehmet Sekmen, kampanya boyunca, spor tesislerinde daha çok ulusal ve uluslar arası spor organizasyonunun gerçekleştirilmesi için çalışacağını, gündemden düşmeyen hava, içme suyu ve çevre kirliliği ile bilinçsiz yapılaşma gibi şikâyetlerin ortadan kaldırılmasının sağlanacağı sözünü verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.