Erzurum'da suç örgütü operasyonu

Erzurum'da, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı'na para karşılığında, sahte belgelerle eleman alacakları vadiyle vatandaşlara askeri eğitim veren çete üyesi 3 kişi gözaltına alındı.

Erzurum'da suç örgütü operasyonuİl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde sahte evraklarla MİT ve Özel Kuvvetler Komutanlığı'na para karşılığında eleman alma vadiyle çok sayıda vatandaşı dolandırdıkları belirlenen 3 kişilik bir çeteye yönelik, kent merkeziyle Yakutiye ve Horasan ilçelerinde eş zamanlı operasyon düzenledi.

S.A, F.T. ve G.E'nin gözaltına alındığı operasyonda, zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, askeri okullar, MİT ve Özel Kuvvetler Komutanlığı adına düzenlenmiş sahte evraklar, askeri kıyafetler ile bilgisayar, çok sayıda CD, bir adet ruhsatsız tabanca, telsiz, bıçak, cep telefonu ve bazı birlik komutanlarının adını taşıyan sahte kaşeler ele geçirildi.

Jandarmada sorgulanan zanlıların, MİT ve Özel Kuvvetler Komutanlığı'na eleman alacakları vaadiyle çok sayıda vatandaştan 20 bin lira aldıkları, işe alacakları elemanlara Yakutiye ilçesine bağlı Dumlu beldesinde asker kıyafeti giydirerek silahla atış eğitimi yaptırdıkları, ajanlık eğitimi için gizli bilgi edinme ve elde edilen bilgileri değerlendirme eğitimi verdikleri öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir