Erzurum, Doğu'nun ve Ortadoğu'nun merkezi olacak'

AK Parti Erzurum Büyükşehir Belediye başkan adayı Mehmet Sekmen, seçilmesi halinde Erzurum'u Doğu'nun ve Ortadoğu'nun merkezi yapacağını iddia etti.

Erzurum, Doğu'nun ve Ortadoğu'nun merkezi olacak'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ne başkan adayı olarak açıkladığı Mehmet Sekmen, havayoluyla bugün Erzurum'a geldi. Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve milletvekilleriyle birlikte parti il binasına geçen Sekmen, burada vatandaşlara hitap etti. Parti il binası önünde oluşturan platformda partililere ve kamuoyuna tanıtılan Sekmen burada yaptığı konuşmada, "Erzurum'da doğdum. İstanbul'da tecrübe ve deneyim sahibi olduktan sonra hizmet etmek amacıyla geri döndüm. Sahip olduğumuz tecrübe ve deneyimle, sizlere hizmet etmeye geliyoruz. İnşa ve imar hizmetleri devam edecek. Modern hizmet vereceğiz, değişimi devam ettireceğiz. Erzurum, Doğu'nun ve Ortadoğu'nun merkezi olacak. Kendi düşüncemize göre değil, herkesle görüşüp ona göre hareket edeceğiz." dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ise AK Parti'nin kazanması için seçimlerde Mehmet Sekmen'le birlikte çalışacaklarını dile getirdi. Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ da, Erzurum'a birlik ve beraberlik içinde hizmet edeceklerini kaydetti. İl Başkanı Murat Kılıç ise Erzurum'un 2013 hedeflerine teşkilat olarak birlikte yürüyeceklerini vurguladı.