Erdoğan'dan malum Paralel medyaya ve Hürriyet'e tepki

Başbakan Erdoğan Haliç Metro geçiş köprüsü açılışında konuştu.

erdogan'dan paralel yapi medyasina ve hurriyet'e tepki

Başbakan Erdoğan'dan Haliç Metro geçiş köprüsü açılışında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan böyle bir hizmeti vermenin memnuniyetini dile getirirken CHP zihniyetinin bu projelere karşı olduğunu söyledi. Başbakan "Dünya Marmaray'ı konuşuyor. Bundan sonra da Haliç Metro geçiş köprüsünü konuşacak" dedi. Başbakan Kabataş'ta yaşanan hadiseyi olmamış gibi gösteren Hürriyet ve Paralel Yapı medyasına da çok sert çıkarak "Adli Tıp raporunu nereye koyacaksınız" dedi.

İşte Başbakan Erdoğan'ın o konuşması:

Bugün atacağımız tarihi adımla Şişhane'yi Yeni Kapı'ya bağlıyoruz. Bu açılış 4.5 yıl önce yapılacaktı ama biz tarihi eserlere zarar vermemek için çabaladık. İstanbul'un güzelliğine güzellik katmak için bu köprü durağını inşaa ettik. Oradaki durakla İstanbul'un güzelliğinden yararlanacak. Bugün İstanbul'da 141 km'ye çıkardık. 2019'da hedefimiz 420 km'ye ulaşmak.

"DEMİR AĞLARLA BU ÜLKEYİ BİZ ÖRDÜK"

10. yıl marşında geçiyor ya demir ağlarla ördük. Bunlar mı örmüş. Bu CHP mi örmüş? Biz yaptık biz.

"DÜNYA MARMARAY'I KONUŞUYOR"

Bu önemli hattın İstanbul'a hayırlı olmasını diliyorum. Bu eserde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün Marmaray'ı bir kez daha kullandım. Hamdolsun rabbimize. İstanbul'da yaşayan vatandaşlarımız hala Marmara'ya binmemiş. Dünya Marmaray'ı konuşuyor. Japonya'da Marmaray konuşuluyor. Herkesin en az 1 kere Marmaray'ı tecrübe etmesini istiyorum. Bu geçiş köprüsünü de bir kez tecrübe etmelerini istiyorum.

Belediye başkanı olduğum zamanlarda yurt dışı seyahatlerine çıktığımda oradaki gelişmişliğe baktığımız zaman hayıflanıyorduk. 15 yıl önce İstanbul ve Türkiye nasıldı? Çöplükten, hava kirliliğinden geçilmiyordu.

"TOKYO'DA NE OLACAKSA İSTANBUL'DA O OLACAK DEDİK "

25 yaşındaki gençlerimiz bunu bilmez. Avrupa'ya, Japonya'ya bakıyorsunuz. 1945'te yıkılan ülkeler ülkelerini yeniden inşaa ettiler.

Türkiye 2. dünya savaşına girmediği halde ilerlemede sınıfta kaldı. Avrupa'dan gelen işçiler bize oranın bambaşka bir dünya olduklarını anlatırlardı. Bize uçağa binmenin nasıl bir şey olduğunu anlattılar. Benim vatandaşım uçağa binmeyi bilmiyordu.

94'te göreve geldiğimizde şöyle dedik Tokyo'da, New York'ta ne varsa İstanbul'da da o olacak dedik.

Hükümete geldiğimizde de bunu ülke için söyledik. İngiltere'de, Amerika'da ne varsa Türkiye'de de oalcak dedik.

Benim vatandaşım artık uçağa biniyor. Göreve geldiğimizde sadece THY vardı. Şimdi 6-7 tane özel şirket var. THY dünyada 6. sıraya yerleşti.

Biz 11 yılda 17 bin km yol yaptık. Batı'nın hızlı trenleri mi var. Bizde de var. Eskişehir -ankara. Yakında İstanbul-Ankara sonra Eskişehir-İstanbul.

Şimdi Ankara-Sivas hazırlanıyor. Batı'da ileri demokratik standartlar mı var? Bizde de var. Gelişmiş ülkelerde ne varsa bizde de var. Benim aziz milletim her şeyin en iyisini hak ediyor.

"CHP GENEL MÜDÜRÜ ZIR CAHİL"

CHP'nin genel müdürü Türkiye düşmanı operasyoncu bir gazeteye röportaj vermiş.

Türkiye kurulduğundan bu yana yani 1071'den bu yana Türkiye 1071'de mi kuruldu? Cehalet diz boyu. Ardından da bizi Ortodoğu ülkesine çevirdiniz diyor. Bunun neresini düzelteceksin.

"BUNLARIN CİBİLLİYETİNDE KARŞI ÇIKMAK VAR"

Tarih sıfır, Din Külütürü ve Ahlak bilgisi sıfır, Coğrafya sıfır, siyaset zaten sıfır.

Bu CHP bizi kara trenlere mahkum etti. Üniversite kapılarından almadılar.

Bu CHP'nin cibiliyyetinde hayırlı işlere karşı çıkmak var. Bunlar sabah ayrı akşam ayrı konuşur. Ben Belediye'yi kimden aldım? CHP'den. İstanbul'da ne vardı çöp, hava kirliliği.

CHP zihniyeti çöptür, hava kirliliğidir. Bunu bir türlü hazmedemiyorlar.

"BUNLAR BAŞÖRTÜLÜ KIZLARAMIZA SALDIRDILAR"

Paralel Yapı 3. havalimanını ve köprüyü engellemediler mi? Bunlar 17 Aralık'ta neler yaptılar biliyorsunuz.

Paralel Yapı'nın borazanları şimdi dünkü tahliyelerden rahatsız. Bu borazanların içinde AK Parti'nin kapatılmasını isteyen densizler vardı.

Bunların içinde 3. Havalimanı nasıl olur, Marmaray nasıl olur diyenler var. Bunları CHP yapamaz. Onlar ne kadar engel çıkarırlarsa çıkarsınlar biz bu ülkeye hizmet etmeye devam edeceğiz.

"ADLİ TIP RAPORUNU NEREYE KOYACAKSINIZ?"

Haziran ayında sokak ayaklanması yapanlar yaktılar, yıktılar. Başörtülü kızlarımıza saldırdılar. Kabataş'taki kızımıza saldırı görüntüleriyle oynamışlar.

O amiral gemisinin bugün attığı manşete bakın. Size söylüyorum o manşetin de altında kalacaksınız. Adli Tıp raporlarını nereye saklayacaksınız. Nerenize koyacaksınız?

Adli Tıp raporları ortada. Tarih sizi affetmeyecek. Tarih bu yalan yanlış yapılanları destekleyenleri de tarih affetmeyecek.

30 Mart bir milad olacak. Allah'ın izniyle kapı kapı dolaşacağız. Ekonomimize darbe vurmak istediler. Gezi olayları ve 17 Aralık darbe operasyonu aynı elin oyunudur." dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir