Erdoğan: "O zat Bediüzzaman ifadesini hiç kullanmadı"

Başbakan Erdoğan, "Şimdi Pensilvanya'daki zat, ağzına hiçbir zaman "Bediüzzaman" ifadesini almamıştır, kullanmamıştır. Güya Bediüzzaman'ın yolundan gidiyor, yalan. CHP ile şu anda kol kola giren, birlikte hareket eden, birlikte kaset siyaseti yapan biri, nasıl Said Nursi'nin izinden gidebilir" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim çalışmalarına Isparta'dan devam etti.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

-Muhalefet partileri 2002'den bu yana sandıkta başarılı olamadılar.Muhalefet demokrasi ile iktidar olmayı becemeyince farklı yollar deniyor.

-Sandıkta alt edemekleri AK Part'yi kasetle, yalanla baş etmeye çalışıyor. Bunların eline üç beş koyun verin kaybedip gelirler. Kasetle gelen kasetle gider biz milletle geldik milletle gideriz.

BEDİÜZZAMAN CHP ZÜLMÜNÜ BURDA ÇEKTİ

-Isparta bizim için önemli. Merhum Said-i Nursi Hazretleri uzun yıllar burada kaldı. Said-i Nursi CHP zulmünü burada çekti.

Merhum Bediüzzaman Said Nursiye neden Menderesi desteklediklerini soruyorlar "Eğer Demokrat Parti düşerse ya Halk Partisi ya Millet Partisi iktidara gelir ve sosyal yaşantımızı etkiler. DP'yi Kuran vatan, millet menfaati için destekliyorum"

28 Şubat'ta darbecilere ödül veren, CHP ile kolkola olan birisi nasıl Bediüzzaman'ın izinden gidiyor olabilir ki? Dürüstsen samimiysen bu ülkeyi karıştırmayı bırak dön buraya gel diyorum.

ERDOĞAN: BEN DE İNANDIM

Ben da safmışım ellerimden geleni yaptım. Bana gönderilen kitaplarında methiyeler gönderdi. Bana da tespih gönderdi. Ama ananas göndermedi.

Peygamberimizin olimpiyatlara geldiğini söyleyince şaşırdım. Hocalarıma sordum. Bunun itikadi mesele olduğunu söylediler. Ama değil mi ki kamyona bindirdiler.

Nerede Barla'daki merhum Said Nursi nerede Pensilvanya'daki zat. Zaten rahle-i tedrisinden geçmemiş, ama öyle yutturmuş.

-Said Nursi bu ülkeyi bırakıp kaçmadı.

-Said Nursi ülkeyi karıştırmadı işin ucunda hapis de olsa vatanım dedi. Zalimler için yaşasın cehennem dedi.

-Güya Said Nursi'nin yolundan gidiyor. CHP ile beraber yüreyen biri Bediüzzaman'ın yolunda yürüyemez.

-Bir Hocaefendiye beddualar yakışır mı? Biz gazap için gelmedik rahmet için geldik.

-Hz. Cebrail'e destek vermem diyor CHP'ye destek veriyor.

-Biz bu millete efendi olmaya değil köle olmaya geldik.

-Gün geçtikçi büyüyen devlet nasıl yolsuzluk yapar?

- Sanayiciler eleman arıyoruz eleman yok diyorlar.

-40 bin öğretmen ataması daha yapılacak.

- Ulusal gvenliğimizi tehdit eden bu yapıyı yılanın deliğine girse de bulup yargıya teslim edeeğiz. İşte 30 Mart bunun için çok önemli, yeni Türkiye'nin istikrarı için tarihi bir önem taşıyor. AK Parti'ye mührü basmaya var mısınız?

-Hızlı tren Isparta ve Burdurlullarla da buluşacak. Tünel çalışmaları en kısa zamanda sonuçlanacak.

-Isparta'ya yeni devlet hastanesi müjdesi.

- Ispartayı emin ellere teslim edeceğiz. Nuri kardeşim Ispartayı çok modern bir hale getirecek.

Kaynak: Haber7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir