Erdoğan hangi banka müdürünü eleştirdi?

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Kuzey Afrika dönüşü yaptığı açıklamada isim vermeden Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen'i de eleştirdi.

Erdoğan hangi banka müdürünü eleştirdi?

Cezayir ve Tunus'taki temaslarının ardından yurda dönen Erdoğan, Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde Ak Parti seçim otobüsünden kendisini karşılayanlara seslendi.
 
Gezi Olayları'na değinen Erdoğan, gösterilerin bir an önce durması yönünde çağrı yaptı.

Erdoğan, konuşmasında geçtiğimiz günlerde 'ben de çapulcuyum' diyen Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen'i de hedef aldı. Erdoğan, "Bir bankanın genel müdürü çıkıp da bu vandalizmi organize edenlerin yanında olduğunu söylüyorsa bunlar karşısında bizi bulacaklardır" diye konuştu.

ÖZEN NE DEMİŞTİ?

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, "Bu süreçte bazı müşteriler kartlarını kapattı, bazıları mevduatlarını çekti. Ancak bunlar sınırlı ölçüde kaldı. Yaklaşık 95 milyar liralık mevduat içinde toplam 35-40 milyon lira mevduat çıkışı, yaklaşık 8.5 milyon kart içinde de 1,500 adet kart iptali oldu. Bunları anlayışla karşılıyoruz" demişti. Özen, eylemcilerin banka çalışanlarını değil bankayı protesto ettiğini belirterek, "Ben de onlara 'Bu bankayı çalışanlar yaratıyor. Çalışanlar da akşam iş çıkışında Gezi Parkı'na gidiyor ve protesto ediyor. Ben Gezi eyleminin yanındayım. Ben de çapulcuyum" diye konuşmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir