Erdoğan: "17 aralık iyi ki oldu.. Şer değil hayır olacak"

Paralel yapı için "yeni ergenekon" diyen Erdoğan, Adana'da durdurulan TIRlar için ise sert konuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da, partisinin İstasyon Meydanı'ndaki mitinginde vatandaşlara hitap etti.

erdogan: goruntuleri izleyince cilgina dondum

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

-Siz Ege, Marmara, Trakya, iç anadolu, Doğu, Karadeniz, Güneydoğu tüm Türkiye'den kardeşlerinizin selamlarını iletiyorum.

-Bu sabah Dünyanın 4. büyük asma köprüsünün keson tüplerinin suya indiriliş törenin yaptık. Bizde laf yok icraat var.

ADANA İLE BUGÜN FARKLI BİR BULUŞMA YAPMAK İSTİYORUM

-Bugün Adana'yı çok farklı görüyorum. Sizlerle farklı bir buluşmayı gerçekleştirmek ve muhasebe yapmak istiyorum. Adana toprağına, milletini, devletine sevdalıdır. Adana, Türkiye üzerinde oynanan oyunları en iyi gören şehirlerimizden bir tanesidir.

CHP'NİN ARTIK GÖZÜ DÖNMÜŞ

-Burak Can isimli kardeşimizi şehit ettiler. Bu eli kanlı örgüt olayı biz yaptık dedi. Bu adi olayı onlar üstlendi. CHP katilleri korurcasına nereden ateş edildiği belli değil diyor. Birde utanmadan babasını arayarak başsağlığı diliyor. CHP soru önergesi vererek katiller ortaya çıkarılsın diyor. Oyunu görüyor musun adana oyunu görüyor musun? Allah aşkına bu CHP'ye nasıl oy vereceksin. Bu CHP'nin artık gözü dönmüş, sandıktan umduğunu bulamıyorlar. CHP, Demokrat Parti karşısında milleti istismar ederek oy toplamaya çalışmıştı. CHP içinde hiç sağduyulu vekil, yönetici yok mu?

CHP, Demokrat Parti'den oy kaçırmak için muskaya başvuruyor, arkasında CHP damgaları olan muskaları gönderiyor. Adana'da parayla satıyorlar, şu anda da aynı şeyi yapıyorlar. Şu anda da Pensilvanya'daki zatla işbirliği yaparak, dini istismar etmeye çalışıyorlar. Dün muskalardan medet uman CHP bugün de paralel örgütün muska yerine hazırlamış olduğu birçok broşürleri, tabldot gazeteleri vs. bunları dağıtmaya çalışıyorlar.

SİZİN HOCANIZLA BİZİM İŞİMİZ YOK DEYİN

-Şu anda Pensilvanya'daki zatla işbirliğ yaparak dini ististmar etmeye çalışıyorlar. Onların ablaları yalanı anlatsın, siz doğruları anlatın. Gelen ablalara şunu söyleyin; kızlarımızın başını açmasını söyleyen hocanızla bizim bir işimiz yok deyin. Başörtüsüne füruat deyen bir hoca ile bizim işimiz yok deyin bize yeter. Bu ülkede bu adam beddua ediyordu. 5 ay önceki videosunda ise beddua döner gelir, Allah'ın gücüne gider diyor.

HER ŞEY İYOT GİBİ ORTAYA ÇIKACAK

Savaş Ay ile 1995'te bir söyleşi yapıyor. Kim Bu zat. Fakat pazartesi günü röportajları yayınlanacakmış ve bu röportajlarından sonra artık çok daha her şey iyot gibi ortaya çıkacak. Bunun arkasına takılan hocalar var. Onlarda akıllarını peynir ekmekle yemiş. Bu ülkeye fitne çıkardılar. Ama 30 Mart'ta gereken cevabı alacaklar. Onların abileri varsa bizim abilerimiz de burada. 30 Mart'a kadar çalışmaya var mısınız?

GÖRÜNTÜLERİ İZLEYİNCE ÇILGINA DÖNDÜM, BUNLAR HAİN!

MİT tırlarımız Adana'da durduruldu. Adeta düşmanmış, suçluymuş gibi TIR'ları durdular. MİT müsteşarlarımızı darp ettiler. Yardım götüren personelimizi haince muamale yaptılar. Ben bunları izleyince bir başbakan olarak çılgına döndüm. Hem zulmediyor, hem pişmiş tavuk gibi gülüyor. Ahlaksız bunlar. Oraya gelen savcı paralel yapı. Biz bunlara müdahale edince MHP ve CHP rahatsız olmuş. MİT kimin, Bayırbucak Türkmenleri kimin? Türkmenlere yardım götür diyen siz değilmiydiniz ey MHP. Sizlere rağmen Türkmen kardeşlerimize yardım etmeye devam edeceğiz.  MHP, 5 yıllığına geldi, 3,5 yılda kaçıp gitti. İdare edemediler Türkiye'yi. Utanmadan sıkılmadan yolsuzlukla suçladıkları AK Parti IMF'ye borcu sıfırladı, Merkez Bankası'ndaki rezervi yükseltti. Artık büyüyen ve gelişen Türkiye var. Yanlışa oy verilmez, Bunların ülkeye kazandıracağı hiçbir şey yok.

HAMD OLSUN 17 ARALIK İYİ Kİ OLDU

-Allah'a hamdolsun 17 Aralık iyi ki oldu, 25 Aralık iyi ki oldu. Sizin şer bildiğinizde hayır vardır. Her hayır bildiğinizde şer vardır. Bunların bütün yüzleri, her şey ortaya çıktı. Şimdi bütün ekiplerimizle her şeyimizle biz de bunları izliyoruz, kovalıyoruz, gereğini de vakti geldiği anda da yapacağız.

ÖLÜ YIKAYICISI DEDİĞİNİZ KİŞİ BAŞBAKAN OLDU

-Sizlerden sadece bir şey istiyorum; Çok çalışacaksınız ve ideal üniversitelere gireceksiniz. İmam Hatipli öğrencilere sizden ancak ölü yıkayıcı olur dediler. Bana da aynısını söylediler ama sizin ölü yıkayıcısı dediğiniz kişi bu ülkeye başbakan oldu.

PENSİLVANYA'DAKİ ÖRGÜT BAŞI...

-Bu Pensilvanya'daki örgüt başının yönlendirmesiyle Türkiye'de kirli oyunlar oynandı, kirli ittifaklar yapıldı. Bütün bunlar böyle devam ederken biz bunlara yüz vermedik. Biz sadece bu ülkede hizmet siyasetine devam ettik...

YAVRULARINIZI BUNLARDAN ÇEKİN ALIN

-Bunların dershanalerinden, okullarından, yurtlarından yavrularınızı çekin alın. Bunların yayın organlarını kesinlikle evlerinize sokmayın. Burandan beslendiler. Bu dersi vermeniz lazım. Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı bu isyanı yapanlara en büyük dersi biz vereceğiz. Bundan hiç endişeniz olmasın. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden daha güçlü değiller, bu dersi alacaklar, onun için el ele vereceğiz.

DEVLETE KARŞI TERÖRİZEYE DESTEK VERİYORLAR

- Beymen diye bir marka sokakları terörize edenlere kapılarını açmış. İsmini anmayacaktım ama iş artık bu noktaya geldi. Aklı başında olan bir işadamı kalkıp da bir iktidara karşı sokakları tahrik eden, sokakları terörize edenlerin yanında yer alır mı Ha sen mi yer alıyorsun o zaman bundan sonra karşınızda bizi bulacaksınız. İşte bunların mağazalarından da AK Parti'ye gönül verenlere sesleniyorum, gidip alışveriş yapmayın. Tavrınızı koyun, sivil direniş diyoruz değil mi İşte bu sivil direniştir.

YENİ ERGENEKON 30 MART'TA UMUDUNU YİTİRECEK

-30 Mart, Ergenekon'un da Pensilvanya yönetimindeki yeni Ergenekon'un da umudunu tamamen yitireceği tarih olacaktır. Son çeteyi de tasfiye ederek, prangalardan zincirlerden kurtularak aydınlık geleceği birlikte inşa edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

57 − = 50