En yeni SGK portalı

SSK Sorgulama İşlemlerimi Nasıl Gerçekleştirebilirim?

Günümüzde tüm dünya genelinde gerçekleşmekte olan teknoloji alanındaki gelişmeler sonucunda internetin çok daha yaygın olarak kullanılmaya başlaması ile artık internet üzerinde yer alan olanaklarda büyük bir çeşitlilik kazanmıştır. Bu noktada artık internetten SGK işlemlerini gerçekleştirebilme olanaklı hale gelmiştir. Ayrıca bu SSK işlemleri sadece birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. SSK sorgulama işlemi ile vatandaşlar sigortalıkları ile en güncel bilgileri edinebilmektedirler.

sgkbiztrİnternet üzerinde yer almakta olan bu SSK uygulamaları vatandaşların işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilmelerinde oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Vatandaşların SSK ile ilgili olan işlemlerini eski dönemlerde kurum binasına giderek oldukça uzun vakitler sürmekte olan sıra bekleme derdine katlanmak mecburiyetinde kalmaktadır. Ülkemizde internet üzerinden en aktif olarak hizmet vermekte olan devlet kurumlarının başında gelmekte olan Sosyal Güvenlik Kurumunun vatandaşların hizmetine sunmakta olduğu pek çok uygulama ile vatandaşlar SSK ile ilgili olan işlemlerini internet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.İnternet üzerinde yer almakta olan olanaklar neticesinde ülkemizde de devlet kurumları bu olanaklardan yararlanarak vatandaşlara daha kaliteli, daha iyi ve daha hızlı bir hizmet verebilmek amacı ile internet üzerinde daha etkin bir rol almaya başlamıştır. Tüm dünya genelinde yaşanmakta olan teknolojik gelişmeler sayesinde ülkemizde vatandaşlar istedikleri nokta içerisinden istedikleri vakit SSK ile ilgili sorgulama işlemleri başta olmak üzere pek çok işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

ssk-sorgulama

SGK tarafından vatandaşlara sunulan sorgulama sistemine ulaşarak sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmek için vatandaşların ilk olarak Sosyal Güvenlik Kurumunun resmi internet sayfasını ziyaret etmesi gerekmektedir. Vatandaşlar SGK ile ilgili işlemlerini dilerlerse internet üzerinde yer alan E-Devlet Sistemi üzerinden de kolay ve hızlı bir şekilde diğer işlemlerini yapabildikleri gibi gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir.

İnternet üzerinde yer almakta olan SSK ile ilgili işlemlerini sadece dakikalar içerisinde gerçekleştirebilme olanağı vatandaşların hizmetine sunulmaktadır. Ancak tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde internetin her nokta içerisinden kolay bir şekilde erişim sağlanabilmesi SGK işlemlerinin her daim oturulan yerden basitçe gerçekleştirebilmesine imkan tanımaktadır. SGK ile ilgili olarak sigortalı bilgileri hakkında yapılacak sorgulama işlemleri internet üzerinde yer almakta olan E-SGM uygulaması ile çok daha hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Vatandaşlar sorgulama işlemlerini internet üzerinden kolay bir şekilde sadece dakikalar içerisinde gerçekleştirerek sigortalarının durumu hakkında en güncel bilgileri alabilmektedir. İnternet üzerinde yer almakta olan SGK hizmetleri ile vatandaşlar hizmet dökümü alma ve sorgulama işlemi gerçekleştirebilme işlemleri başta olmak üzere pek çok işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilmelerine olanak sağlamaktadır. Bu noktada Sosyal Güvenlik Kurumunun 2011 senesinde vatandaşın hizmetine sunmuş olduğu E-SGM uygulaması ile vatandaşlar şifresiz olarak SSK sorgulama işlemlerini internet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. SSK sorgulama işlemi için burada kişiden kimlik numarası, nüfusa kayıtlı olunan il, doğum tarihi ve cilt no gibi başka kimselerin bilemeyeceği şahsi bilgiler talep edilmektedir.

Vatandaşlar herhangi bir şifreye ihtiyaç duymadan SSK sorgulama işlemini internet üzerinden gerçekleştirebilmek için ilk olarak Sosyal Güvenlik Kurumunun resmi internet sitesini ziyaret etmesi gerekmektedir. SSK sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için vatandaşların girmeleri gereken bilgileri eksiksiz olarak doğru bir şekilde girildikten sonra güvenlik amacı ile alt kısımda yer almakta olan güvenlik kodunun da boş olan kısma girilmesi gerekmektedir. Bu işlemin ardından sorgula sekmesine basılarak SSK sorgulama işlemi sadece dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilmektedir.

Sayfaya giriş yaptıktan sonra sayfa içerisinde yer alan seçenekler arasından hizmet dökümü seçeneğine tıklanarak sorgulama işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. SSK sorgulama işlemi internet üzerinden bu sayede tamamen güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

SSK hizmet dökümü – TC kimlik No ile şifresiz sorgulama

 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir