En soğuk gece Ardahan'da

Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı aralıklarla etkisini sürdürüyor. Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 7 dereceyle Ardahan'da ölçüldü.

En soğuk gece Ardahan'da

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç sisteminin etkisi altında bulunan bölgede aralıklarla kar yağışı etkili oluyor.

Kar, tipi ve kuvvetli rüzgar nedeniyle Erzurum'da 15 köy yolu ulaşıma kapandı. Söz konusu yolların yeniden ulaşıma açılması için İl Özel İdaresi ekiplerince başlatılan çalışmalar sürdürülüyor.

Kar kalınlıkları Erzurum'da 11, Ağrı'da 2, Bayraktepe'de 11, Konaklı'da 18, Palandöken Kayak Merkezi'nde ise 20 santimetre olarak ölçüldü.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nden 150 kişilik personel, cadde ve sokaklarda karla mücadele ve tuzlama çalışması yapıyor.

Gece en düşük hava sıcaklıkları Ardahan'da sıfırın altında 7, Ağrı ve Kars'ta sıfırın altında 3, Erzurum'da sıfır, Erzincan ve Iğdır'da 1 derece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Kars'ta 2, Erzurum, Ağrı ve Ardahan'da 3, Erzincan ve Iğdır'da 5 derece olması tahmin ediliyor.

Meteoroloji yetkilileri, kar yağışı sırasında güneybatıdan kuvvetli rüzgar beklendiğini belirterek, vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Gece saatlerinden itibaren kar yağışının bölgeyi terk edeceği, bölgede kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiği öğrenildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *