En az yakan Dizel arabalar

Son model otomobillerde yapılan değişimlerin en dikkat çekici yönü, benzin ve dizel yakıt kullanımındaki tasarruf durumudur. Otomobil dünyasındaki şaşırtıcı gelişmeleri ve son teknolojik uygulamaları izlemek çok zorlaşıyor.

v-polo

Türkiye şartlarında benzin ve dizel yakıtların fiyatlarının oldukça uçuk olması ve dünyanın en pahalı yakıtını kullanmamızdan dolayı, araç alacak kişilerin ilk olarak dikkat ettikleri husus ne kadar yaktıklarıdır. Yakıt tasarrufunun oldukça az olması, araçların fiyatlarında artış etkisi yarattığı gibi daha çok satılmasını da sağlıyor. Yeni çıkarılan otomobillerin ön planda olduğu ilk konulardan birisi, ne kadar yakıt tasarrufu sağladığıdır. Sizler için incelemelerde bulunup ve en az yakan otomobiller hakkında bilgiler elde etmiş bulunuyoruz.

Volkswagen Polo Bluemotion 2014 ne kadar yakıyor?

opel_corsa_1_3

Yeni çıkarılan Polo modelinde Bluemotion teknolojisi kullanılmış ve yakıt tüketimi en az indirgenmiştir. 1.2 motora sahip olan Polo 100 kilometrede 3,4 litre yakıt harcıyor. Bu yakıt tüketimi son çıkan araçlara göre oldukça iyi görünüyor. Aracın bu özelliği sayesinde şimdiden binlerce kişi tarafından satın alınmıştır. Volkswagen Polo 1.4 TDI motorlar ise 100 kilometre mesafede sadece 3,6 litre yakıt tüketiyor. Bu araçların bu kadar yakıt tüketmesi oldukça iyi olduklarını gözler önüne seriyor. Yakıt tasarrufu sağlamak istiyorsanız ve en az yakan dizel otomobiller üzerine araştırma yapıyorsanız, Volkswagen Polo Bluemotion, sizler için ideal bir seçim olacaktır.

2014 Opel Corsa 1.3 CDTi EcoFlex ne kadar yakıyor?

Yeni üretilen modellerden birisi olan Opel Corsa, EcoFlex teknolojisine göre üretilmiştir. Opel hayranları için en az yakan dizel otomobiller arasındaki yerini almıştır. Oldukça az yakan bu model 100 km mesafede sadece 3,6 litre yakıt tüketmektedir. Oldukça iyi bir orana sahip olan bu araç, Opel hayranlarının kaçırmayacakları araçlar arasında bulunmaktadır. Araç yüksek teknolojiyle üretildiği için, birçok özelliği bünyesinde barındırmaktadır.

2014 Seat Ibiza 1.4 TDI ne kadar yakıyor?

Seat’in son yıllarda çıkarmış olduğu ve oldukça tutulan modellerinden birisi olan Ibiza, spor araba sevenler için oldukça güzel bir görünüme sahiptir. Araç tasarlanırken hem sade hem de spor araç sevenler için oldukça şık bir şekilde tasarlanmıştır. Son çıkarılan modelle birlikte oldukça az yakıt tüketmektedir. 100 km’de sadece 3,6 litre benzin tüketen Seat Ibiza, 1.4 motoru sayesinde, yüksek performans gösterecektir. Motorun TDI olması yüzünden, benzinli araçlar gibi atik ve hızlı olduğunu sizlere söyleyebiliriz. Araçta turbo teknolojisi kullanılmıştır.

Honda City ne kadar yakıyor?

Honda’nın son yıllarda atağa kalktığı sektörlerden birisi olan otomobil sektöründe, yeni tasarımları ve teknolojileri ses getiren cinstendir. Yeni üretilen City modeli, 1.4 motora sahip ve 100 kilometrede 6.3 litre benzin tüketmektedir. Honda hastaları için tercih edilebilecek arabalar arasında yerini almıştır.

2014 Hyundai Accent Blue ne kadar yakıyor?

Hyundai’nin eskiden beri sürekli olarak tasarlanan ve piyasaya sürülen modeli olan Accent, bu teknolojiyle birlikte yakıt tüketimi oldukça en aza indirmiştir. Araç tasarlanırken yakıt tüketimi de göz önünde bulundurulmuş gözüküyor. Eski modellerine göre yakıt tüketimi oldukça az gözüküyor. 100 kilometrede 4,4 litren yakıt tüketen Hyundai Accent Blue, CRDi motora sahiptir ve motorun gücü 1.6’dır. 1.6 motora göre oldukça az bir yakıt tüketmektedir. 1600 motor alacak kişilerin bu aracı iyice araştırmalarını tavsiye ediyoruz.

2014 Chevrolet Aveo Sedan ne kadar yakıyor?

Yeniden tasarlanan ve piyasaya sürülen Aveo, 1.2 motoruyla 100 kilometrede 5,5 litre yakıt tüketmektedir. Cruize modeliyle oldukça beğeni toplayan Chevrolet, bu modeli tasarlarken de yakıt tüketiminde oldukça titiz çalıştığı görülüyor.