Emekliye 13. maaş için sona yaklaşıldı

Emekliye 13. maaş imkanı sunacak görüşmelerde son viraja girildiği iddia edildi. Emeklilerin gözü kulağı Sosyal Güvenlik Kurumu'nda...

emekliye 13. maas icin son viraja girildiEmekliye 13. maaş imkanı sunacak promosyonda son viraja girildi

Memurlar gibi banka promosyonu almak isteyen emeklilerin gözü kulağı Sosyal Güvenlik Kurumu'nda...

Yaklaşık 11 milyon emekli, ek gelire kavuşmak için promosyon müjdesine kilitlendi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), işin peşini bırakmadı. Bankalarla görüşme trafiği hızlanacak.

Seçime kadar sonuca ulaşılması bekleniyor. Memurlara maaş ödemeleri karşılığında promosyon ödeyen bankalar, emekliler için henüz kesenin ağzını açmadı. Ancak SGK bugüne kadar sonuç alamasa da promosyon konusunu rafa kaldırmadı.

Bankalarla görüşme trafiğini hızlandırma kararı alan SGK, artık sonuç almayı hedefliyor. Hem kamu bankalarıyla hem de özel bankalarla görüşmeler yapılacağı belirtiliyor.

Edinilen bilgiye göre; masada, emekli maaşı ödemeleri olarak bankalara yıllık 120 milyar liranın yatırıldığı vurgulanacak. Bankaların emeklilerden kazanmadıkları savlarına karşı, maaş pastasından pay almak için yapılan puan, para, altın hediye eden kampanyaların altı çizilecek.

Bankaların emekli maaşlarından kazanmasa bu kampanyaları yapmayacağına vurgu yapılacak. Ayrıca emeklilerin bankacılık işlerinde maaşlarını çektikleri yeri tercih ettiği üzerinde durulacak.

BANKALARA ÇAĞRI

Uzun bir süredir gündemde olan promosyon konusunun seçime kadar sonuçlanması bekleniyor. Promosyonda sonuç alınması hem memur hem SSK hem de Bağ-Kur emeklisini ek gelire kavuşturacak.

Anlaşma sonucunda memur emeklilerine promosyonu kamu bankalarının, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine de özel bankaların verebileceği konuşuluyor. TAKVİM'i arayan emekliler de artık promosyon konusunun yılan hikayesine döndüğünü, bir an önce iyi bir rakamda uzlaşılarak çözülmesi gerektiğini belirtiyor.

Emekliler, bankalara da "Maaşınızı biz ödeyelim deyip türlü vaadlerde bulunuyorsunuz. Bu işi resmiyete dökün, promosyonu verin" diye sesleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir