Emekliye 1 yılı ödemesiz maaşının 10 katı faizsiz kredi - Ak Parti

AK Parti, emeklinin elini rahatlatacak ve aylık kazancını artıracak 10 maddelik proje hazırlıyor. En önemlisi de maaşının 10 katına kadar faizsiz kredi hazırlığı yapıyor.. İlk yılı ödemesiz olacak.

emekliye maasinin 10 kati faizsiz krediAK Parti'nin emekliye kredi çalışmasının detayları belli oldu. Emeklilere, maaşlarının 10 katına kadar faizsiz kredi verilecek. 1 yıl hiç geri ödeme istenmeyecek..

Emeklilere önemli müjdeler yolda...

Sosyal paket çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren AK Parti, emeklilerin hem gelirini artıracak hem de elini rahatlatacak projeler planlıyor. Hazırlıkları devam eden sosyal pakette yer alan 'emeklilere faizsiz kredi desteği'nin detayları ortaya çıktı.

UZUN VADE İMKANI 

Edinilen bilgiye göre; emeklilere faizsiz kredi kamu bankaları tarafından kullandırılacak. Emekliler kamu bankalarından maaşının 10 katına varan tutarda kredi çekebilecek. Örneğin; maaşı bin 500 lira olan bir emeklinin kullanacağı kredi, 15 bin liraya varan tutarda olacak. Kredinin geri ödemeleri ise 1 yıl sonra başlayacak. Yani krediyi kullanan emekli, ilk yıl bankaya hiç geri ödeme yapmayacak. 1 yıl sonra başlayacak taksitler de faizsiz olacak. Emeklilere faizsiz kredide uzun vade imkanı sağlanacak.

10 MADDELİK PAKET 

Kredi desteği için çalışmaların sürdüğü ifade edilirken; sosyal pakette emekliler için bunun yanı sıra seyyanen zam, intibak, promosyon gibi müjdelerin yer aldığı belirtiliyor. Ayrıca paketin prim günü eksiği nedeniyle emekli olamayanlardan gençlere, işçilerden memurlara kadar geniş bir kesimi rahatlatacak maddeler içerdiği ifade ediliyor.

AK Parti'nin seçim kampanyasının en önemli ayaklarından birini oluşturacak 10 maddelik bu paket, çalışmalar tamamlandıktan sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sunulacak.

 

Emekliye 1 yılı ödemesiz maaşının 10 katı faizsiz kredi - Ak Parti” üzerine bir düşünce

  1. Resmi Yokmehmet çakır

    bu sistem lütfen hemen gerçekleşsin emekli olarak rahatlamak istiyoruz yaşarken aç kalıp ölmek istemiyoruz bu yaşdan sonra bizde ömrümüzün geri kalan kısmını azda olsa gülümseyerek geçirmek istiyoruz ne vereceklerse seçimden önce vermelerini tavsiye ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir